Gösterilen sonuç sayısı: 5

Genellikle evlenecek olan çiftler tatlı bir düğün telaşı içerisine girerler. Bu süreçte heyecanlı bir yapıda olduklarından kimi yapılması gereken hazırlıkların unutulmadan eksiksiz bir şekilde olmasını isterler. Kimi çiftler bu süreçte düğün organizasyon firmalarından destek alarak kusursuz bir düğün daveti organizasyonu talep ederler. Elbette ki en mutlu oldukları günün kusursuz olması beklentisi içerisindedirler. Durum böyle olunca da geçmişten bugüne tüm toplumlarda evliliğin sembolü olarak görülen nikah şekerleri de niteliğini değiştirmiştir.

Düğün davetlerinde en fazla saklanan anılar genelde resimlerden fazla farklı tasarımlarda olan bu şirin hediyelerdir. Her çiftin beğeneceği tarzda ve konsepte göre hazırlanan nikah şekerleri günümüzde çok farklı tasarımlarda olmaktadır. Ahşap, Cam gibi malzemelerden yapılan biblolar, araba ve bisiklet modelde nikah şekerleri o günün güzel bir anısı olarak bir ömür boyu buzdolabınızı süsleyebilir. Veya gerek masanızın üstünde, vitrinlerinizde süs eşyası olarak yer alabilir. Geçmiş yıllarda klasik nikah şekerleri bir zaman sonra bozulup atılarak bir anlam ifade etmiyordu. Artık bu farklı tasarımdaki nikah şekerleri sayesinde evlenen çiftlerden ilerleyen yıllarda da hatırlanabilecek birer anı kalmaktadır.

Nikah Şekeri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlenecek çiftlerin genel anlamda bu mutlu günlerinde her şeyin kusursuz olmasını istediklerini firmalara belirtirler. Fakat evlilik hazırlığındaki süreç ne çok hızlı ne çok yavaş olmalıdır. Sonuçta bir kere evlilik yapılacağını düşünürsek çiftler her şeyin kusursuz olması için özellikle nikah şekeri hususunda karar vermekte zorlanabilirler. Öyle ki çok farklı tasarımlarda nikah şekerleri hazırlanabilmektedir. Dolayısıyla nikah şekeri seçimi geniş zamana yayılmalıdır. Net bir şekilde davetli sayısının belirlenmesi de önem taşır. Nikah şekeri seçimi ve hazırlanma aşaması için 3 ay gibi bir zaman dilimini bu sürece ayırmanız sağlıklı olacaktır.

Nikah Şekeri Nerelerde Yapılır?

Nikah süsleri her şehrin çarşısında mutlaka davetiye ve nikah şekerleri tasarlayan firmalardan temin edilebilir. Veya farklı tasarımlarda olan nikah şekerlerini online platformlardan da sipariş oluşturulabilir. Dilediğiniz modeli seçtiğinizde siparişiniz düğün tarihinizden 1 ay önce elinize ulaşacak şekilde adresinize gönderilmektedir.