Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Hoşgeldin Bebeğim Defteri

Bebek anı defteri, özellikle annelerin hamileliğinin ve bebeğin anne karnındayken yaşanan özel anlarını doğumunun ve çocukluk dönemine kadar anılarının yer aldığı defterdir. Bebeğinizi ilgili yaşadığınız özel anılarınız, ileride okunduğunda size o günleri yeniden yaşatacaktır. O heyecanları ve özlemleri yeniden zihninizde canlandırdığınız için mutlu olacaksınız. Onun için bebek anı defteri geçmişteki güzel günleri anımsamanız açısından size büyük bir fayda sağlayacaktır. Düşünsenize eşinizle ve çocuğunuzda oturmuş o anı defterini açıyor ve çocuğunuza o yazıları okuyup o fotoğrafları gösteriyorsunuz. Ailecek unutulmaz duygusal anlar yaşamanıza vesile olabilir ve aile bağlarını güçlendirebilirsiniz.

Çocuğunuz kendinin önemsendiğini hissedip size daha çok bağlanacaktır. Bu durum çocuğunuzun psikolojik gelişiminde ruh halinde olumlu bir etki yaratacaktır. Çocukluğunda bu denli ilgi gören çocukların ailelerine daha bağlı oldukları ileride kurdukları yuvalarında da aynı şeylere hassasiyetle önem verdikleri yapılan araştırmalarda görülmüştür. Yani mutlu bir bebeklik ve çocukluk dönemi ileride bireye olumlu yansıyacaktır. Bir anı defteri deyip geçmeyin, duygusal dünyanın yapılanmasında bu tarz küçük görülen şeylerin önemi aslında azımsanmayacak kadar çok büyüktür.

Bebek Anı Defteri Hazırlama

Öncelikle yapmanız gereken bir tane bebek anı defteri almak olacaktır. Çeşitli mağazalardan veya internet sitelerinden bu ürünü temin edebilirsiniz. Üstelik  renkli  ve özel tasarımlı birçok çeşidinde bulabilirsiniz. Kendi zevkinize göre güzel bir ürünü internetten veya mağazalardan alın daha sonra bebeğiniz doğmadan önce ve doğduktan sonra yaşadığınız özel anları kaleme alarak gelecek de onları okumanız için kişisel güzel bir fırsat sunacaktır. Bebek anı defteri bu defteri yıllar sonra tekrar okuduğunuzda o duygu yüklü o anları yeniden yaşayacaksınız ve ileride en önemlisi bunu çocuğunuza da eşinize de okuyup aile bağlarınızı daha da güçlendirir ve muhabbetinizi pekiştirebilirsiniz.

Bebek Anı Defteri Süsleme

Bebek anı defteri içine  anılarınızı yazdıktan sonra sayfaların boş kalan kısımlarına o güne ait fotoğraflarınızı kesip yapıştırabilirsiniz. Görsel algının da işin içine gireceği bu resimler sizin mazinizin canlanmasında yardımcı olacaktır. O özel anları hatırlamanıza fayda sağlayacaktır. O günü anımsatan çeşitli görselleri yazıları ve şiirleri bebek anı defterinize ekleyebilirsiniz. Çocuğunuzun  küçükken  hoşlandığı oyuncak resimleri, çeşitli çizgi film karakterleri, yıldız, kalp gibi obje resimleri, emoji ile ilgili görsellerle anı defterinize süsleyebilirsiniz. Böylece yaşadığınız anı daha da duygusallaştırarak daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Yazdığınız anıdaki önemli kısımları farklı renklerdeki kalemlerle yazıp ya da fosforlu kalemle çok özel olan yerleri çizip daha akılda kalıcı hale getirebilirsiniz.

Bebek Anı Defterinde Olması Gerekenler

Bebek anı defterinde okuduğunuz zaman sizin malzemesi canlandıracak görseller o anı hatırlatacak özel yazılar notlar bebeğin ultrason fotoğrafları yer alabilir. Daha sonra bebeğin yaş guruplarına göre fotoğrafları olabilir. Burada önemli olan yaşadığınız an anlatılırken o güne ait fotoğrafların yazıya eklenmesidir. Yani 1 yaşındaki bir anısını anlatırken o günlerde çekilmiş bir fotoğrafının ve özellikle akılda kalıcı bir olayda çekilmiş fotoğrafın geçmişi hatırlama da size etkisi ve duygusu çok farklı olacaktır.

Olması gereken en önemli şey özel günlerin yazı ve fotoğraflarını. Örneğin çocuğunuzun bir yaşı yani doğum günü partisi ve fotoğrafları yer alan bir anınızı yazıyorsunuz. Doğum gününden en güzel fotoğrafları yazının etrafına boşluklara yerleştirin ve doğum gününde alınan önemli hediyelerin fotoğraflarıyla ajandanıza süsleyin. Bu geçmişi hatırlama da size çok önemli ipuçları verecektir. Yıllar geçse de o özel anları hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu duyguları yeniden yaşamanıza vesile olacaktır. Hüner Hediyelik Organizasyon da bu anları yaşamanızda sizlere şahitlik edecektir.