Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Evliliğe doğru ilerleyen hazırlıkların içinden en keyifli organizasyon; hiç kuşkusuz kına geceleridir. Kına geceleri düğünden önce yapılan; geçmişten günümüze kadar gelen en güzel geleneklerimizden biridir. En az düğün kadar öneme sahip olan bu özel gece, oldukça özenli hazırlanmayı da gerektirir. Bu geleneğimizin kendine has hazırlıkları ve aksesuarları vardır. Gecenin anlamını ve önemini vurgulayan aksesuarlardan en önemlileri kına sepetleri ve tepsileridir. Bu ikili kına gecenizin vazgeçilmezi ve adeta geceye damgasını vuran aksesuarlardır.

Geçmişte basitçe kaplarla yapılan kına hazırlama ve konuklara dağıtma işlemi; günümüzde oldukça gösterişli, şık tasarımlarla gerçekleştirilmektedir. Siz de sitemiz üzerinden araştırıp seçiminizi yaparak kına gecenizi sıradan olmaktan çıkarabilirsiniz.

Kına Sepeti Ve Tepsi Modelleri

En özel ve unutulmaz olan kına gecelerinin gelenekselleşmiş klasik rengi kırmızı olmakla beraber, farklı renkler de oldukça fazla tercih edilmektedir. Geleneksel kırmızı renk dışında; mor, bordo, fuşya, krem, gümüş ve pudra renkli tasarımlar da son zamanlarda popüler olmaya başladı. Tül, saten, kadife veya dantelli kumaşlarla uygun objelerin birleşimiyle tasarımlanan kına sepeti ve tepsi modelleri şıklıklarıyla göz doldurmaktadır.

Burada önemli olan zevkinize ve aynı zamanda kına konseptine uygun renk ve modelde olmasına dikkat etmektir. Eğer gelenekçi bir yapıya sahipseniz Osmanlı zamanlarına ait motif ve süslemelerle hazırlanmış tasarımları düşünebilirsiniz. Bunun dışında, saten boğumlu veya büzgülü modeller de popüler tercihler arasında yer almaktadır. Tercihinizi biraz daha sade ve modern tasarımlardan yana da kullanabilirsiniz. Kararınızı, sitemizi inceleyip keşif yaparak verebilirsiniz.

Kına sepetine eşlik eden kına tepsisi; genellikle ortasında kına yapılacak küçük kap, etrafında minik mumların olduğu ve kına sepetiyle aynı renk olması tercih edilen aksesuarlardır. Genellikle kına sepeti ve tepsisi set olarak tasarımlanır. Tabii ayrı ayrı hazırlanıp ve satışı yapılan modeller de mevcuttur. Kına tepsisinde hazırlanan kına ile geline kına yakma işlemi gerçekleştirilir. Kına sepeti ile; kendisiyle uyumlu, içi kına dolu kesecikler davetlilere dağıtılır. Daha sonra bu şık aksesuarları kına gecenizin anısına hatıra olarak saklayabilirsiniz.

Gerek ikili set gerekse tek tek hazırlanmış zengin ürün modelleri arasından, size hitap edebilecek tasarımı, sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Firmamız her zevke hizmet edecek tasarımlar geliştirerek, konforlu bir alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.

Kına Sepeti Ve Tepsi Fiyatları Ne Kadardır?

Kına tepsi ve sepeti imalatında kullanılan malzemenin cinsi, hazırlanmasında kullanılan kumaş ve süsleme malzemelerinin türü, maliyeti değiştirmektedir. Tepsi ve sepeti tek tek temin etmek yerine; ikisini birlikte set olarak almanız her zaman daha ekonomik olacaktır.

Firmamız düğün hazırlığı yapan çiftlere, zaten masraflarının fazla olduğu bu dönemde hem zevklerine hem de bütçelerine uygun ürünler tasarlayarak hizmet vermektedir. Siz de kaliteli ürün ve hizmet anlayışımızdan yararlanarak ayrıcalıklı müşterilerimizden biri olabilirsiniz.