Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Evlenme aşamasına gelen her çiftin hiç kuşkusuz en fazla özen gösterdiği konuların başında nikah şekerleri gelmektedir. Nikah hediyelikleri çiftlerin kendilerini en mutlu hissettikleri anlarına tanıklık eden konuklarına düğünün ardından sunmuş oldukları şirin hediyelerdir. Bu kültür sadece bizim toplumumuzda değil tüm toplumlarda yer etmiş evliliğin olmazsa olmaz parçalarındandır.

Elbette ki her çift en mutlu oldukları günden geriye sevdikleri kişilerde güzel bir hatıra bırakmak isterler. Dolayısıyla da bu önemli günün tüm hazırlıklarını yapan firmaların sayısı son yıllarda artmaktadır. Bazı çiftler heyecanlı ve hassas oldukları bu süreçte tüm hazırlıkların kusursuz olmasını isterler. Düğün konseptinize uyumlu bir şekilde davetiye ve nikah şekeri seçmeniz sizin için daha güzel bir uyum yakalamanızı ve davetlilerde hoş bir anı bırakmanızı sağlayacaktır.

Doğru Nikah Şekeri Modeline Nasıl Karar Verilir?

Genelde çiftler hem düğün konseptlerine uyacak hem de davetiyesiyle ve nikah şekeriyle uyumlu bir ambians yaratacak düğün şekerini seçmek isterler. Fakat nikah şekeri seçerken aynı zamanda bütçelerini zorlamayacak olan modeller üzerinde dururlar. Düğün davetinde sevdiğiniz konuklarına dağıtacağınız nikah şekerleri onların işlerine yarayacak, işlevselliği yüksek aynı zamanda hoşlarına gidebilecek camdan yapılmış biblolar ve bebekler, çiçekli tüllü objeler, cam mumluk ve ahşap mumluk gibi farklı tasarımlarda nikah şekerleri arasından size uygun olanı ve bütçenizi sarsmayacak olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Nikah Şekeri Seçerken Nerelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle düğün şekeri seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de yapacağınız düğün ile uyumlu olması gereklidir. Eğer ki kır düğünü yapacaksanız seçeceğiniz model çiçekli ve tülden oluşmuş soft renklerdeki lavanta kokusu barındıran nikah şekerleri tercih edilmelidir. Kış mevsimine denk gelen kapalı salonlarda yapılacak düğünlerde ise daha ışıltılı, incili ve taşlı modellerden oluşan kutu, sandık, ayna ve pleksi, magnet tarzındaki nikah şekerleri konseptinize daha uygun olacaktır.

Nikah şekerleri belirlenen konsepte göre kullanılan malzeme ve düğüne katılacak davetli sayısına göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla davetli sayısı net  şekilde belirlendikten sonra model seçimi yapılarak 2 ay içinde sipariş verilmelidir.