Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Nikah şekerleri evlenecek olan çiftlerin hayatlarının en güzel gününde konuklarına armağan etmek istedikleri en güzel hatıralardandır. Hayatınızda sadece bir kere böylesi güzel bir anıya sevdiklerinizi de dahil etmek ve onlarda sizi hatırlatacak anı bırakmayı istersiniz. Dolayısıyla da böyle güzel bir anı oluşturmak içinde gerek düğün organizasyon firmalarından gerekse sektördeki online platformlardan bu hususta araştırmalar yapılır.

Genelde çiftler kendi düğün konseptlerini belirledikleri zaman davetiye ve nikah şekeri hazırlığına başlarlar. Geçmiş dönemlerde çok fazla seçenek bulunmayan nikah şekerlerinde seçim yapmakta zor olmuyordu. Fakat günümüzde çok farklı tasarımların bulunduğu nikah şekeri firmaları veya düğün organizatörleri çiftlerin karşısına öyle güzel tasarımlar getirmektedirler ki seçim yapmak bir hayli zorlayıcı olabilmektedir. Dolayısıyla nikah şekeri seçimi rahat bir zaman diliminde ve her ayrıntı düşünülerek seçilmelidir. Sonuçta bir kere evlilik yapılacağı düşünüldüğünde nikah şekeri seçimi önemli süreçlerdendir.

Nikah Şekeri Seçerken Nerelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle nikah şekeri hususunda nasıl bir düğün konsepti belirlediğiniz önemlidir. Ayrıca şu gibi etkenlerde önem taşır. Şöyle ki:

  • Nikah şekerinde yenilebilecek malzemeye yer verilecekse net sayı belirlemenizde fayda vardır.
  • Nikah şekerinin içerisinde şeker, çikolata gibi ürünler konulacaksa erken sipariş verilmemelidir.
  • Eğer ki davetlilerin vereceğiniz hediyeyi saklamalarını istiyorsanız abiye çantaya sığabilecek boyutlarda olmasına özen gösteriniz.
  • Kır düğünü konsepti belirlemişseniz ona uygun olan tüylü ve çiçekli modellerdeki nikah şekerlerini seçmelisiniz.
  • Seçtiğiniz davetiye ile uyumlu konsepte olmasına dikkat ediniz. Davetiyenizle nikah şekerleriniz bir bütünlük içerisinde olduğunda daha hoş olacaktır.
  • Kış düğünü düşünüyorsanız daha çok taşlı ve incili parlayan modellerdeki nikah şekerleri uygun olacaktır.
  • Ayrıca seçtiğiniz modele gelinin ve damadın ismini ve düğün gününüzü yazdırmayı unutmamalısınız.

Son olarak düğün davetine icabet eden konuklarınıza şekerli nikah hediyeliklerinden ziyade lavanta kokulu olanları tercih etmeniz gününüzü zarif ve unutulmaz birer anıya dönüşecektir.

Çerçeveli Nikah Şekeri Modelleri

Günümüzde her çiftin düğün konseptine uyacak türde farklı tasarımlar yapılmaktadır. Gerek camdan yapılmış biblolar, çerçeveli modeller gerekse çiçekli, sandık görünümündeki modeller fazlasıyla talep görmektedir.