Genel Konular

Hamamda Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Hamamda Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Kına gecesi, kızların gelinlik giymekten sonraki istedikleri ve özendikleri en önemli olaylardan biridir. Kına organizasyonları da bir düğün havasında çok özenilerek ve her detay düşünülerek hazırlanır.

Her ne kadar salon kınaları hakim olsa da, geleneksel olarak hamam kınaları tarihimizden bu yana görülmüştür. Son zamanlarda yeniden popülerlik kazanan hamam kınaları, organizasyon ekipleri de katılarak çok daha renkli ve eğlenceli bir hale geldi. Özellikle kız arkadaşlarınızla bekarlığa veda partisi havasında bir organizasyon düşünüyorsanız, kendi küçük ama etkisi büyük gelin hamamda kınalar tam size göre.

Peki, hamamda kına gecesinde ne gibi faaliyetler olur, nasıl ikramlıklar hazırlanır, hangi müzikler çalınır, hediyelik olarak neler hazırlanır? İşte tüm bu soruların cevapları yazımızda. Sizler için hamamda kına organizasyonu için neler yapabilirsiniz, en güzel bilgilerle hazırladık. Dilerseniz başlayalım:

Hamam Seçimi ve Organizasyon Nasıl Olmalıdır?

Hamam Seçimi ve Organizasyon Nasıl Olmalıdır?

Hamam Seçimi ve Organizasyon Nasıl Olmalıdır?

İşe ilk olarak hamam seçimiyle başlamalısınız. Hamamı önceden görmek, yapılacak etkinliği ve kişi sayısını oluşturmakta size yardımcı olacaktır. Seçtiğiniz hamamın kendine ait kına organizasyonu var mı ya da sizin bir ekiple mi çalışmanız gerekli bunları konuşabilirsiniz.

Bir ekiple çalışmak işinizi kesinlikle kolaylaştıracaktır. Bu organizasyonlarda, gelinin kına kıyafetinden, kına malzemelerine, hamamda eğlendirmek için bulunacak çalgıcılardan, verilecek ikramlara kadar her detay sizin adınıza düşünülür. Artık hamamda kına hadisesi yaygınlaştığından, birçok yerin kendine ait kına kıyafeti, ikramları ve müziği hazır durumda. Ayrıca, hamam bünyesinde cilt bakımı ve masaj hizmetleri de bulunuyor. Bu durum, bir yandan eğlendirirken bir yandan da sizleri rahatlatıyor. Düğün yorgunluğundan önce böyle rahatlamak size kesinlikle çok iyi gelecek.

Bu organizasyonu ister yıkanma, kese atma, cilt bakımı, masaj, müzikli eğlence ve küçük ikramlıklarla yapabilir, isterseniz tüm kınayı hamamda organize ederek bindallısı dahil, tam bir kına ortamı oluşturabilirsiniz.

Gelin Hamamı Kıyafetleri Nelerdir?

Gelin Hamamı Kıyafetleri Nelerdir?

Gelin Hamamı Kıyafetleri Nelerdir?

Gelin hamamı denilince akla ilk gelen kıyafet peştamaldır. Gelen davetlilerin bir örnek peştamalı, gelini ise özel bir peştamalı olur. Kendinizi daha rahat hissetmeniz için bikini giymeniz de önemli bir ayrıntıdır.

Kına yakılırken giyeceğiniz kına kıyafeti ve ayakkabısı ya da terliği de yine hamamda kına organizasyonu için giyeceğiniz kıyafetlerdendir.

Hamamda Kına Organizasyonu İçin Neler Gereklidir?

Hamamda Kına Organizasyonu İçin Neler Gereklidir?

Hamamda Kına Organizasyonu İçin Neler Gereklidir?

Sabun, kese, tarak, lif, ponza taşı hamam için gerekli malzemelerdir. Elbette organizasyona bunlar da dahil olduğundan, hepsi bir örnek ve üzerinde gelinin ismi yazan herkese özel bir kutu içinde bunlar hazırlanır. Oldukça şık bir görünüme de sahip olan bu malzemeler, hamamın vazgeçilmezlerindendir.

Müzik için gerekli ve hamamla en çok uyumlu aletler ise, davul, tef ve darbukadır. Bu üçlüyle ziyadesiyle eğleneceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Gelin Hamamı İkramlıkları

Gelin Hamamı İkramlıkları

Gelin Hamamı İkramlıkları

Böyle geleneksel bir organizasyon elbette geleneksel bir sunumla başlamalı. Gelen konuklara lokum eşliğinde gülsuyu. Bununla birlikte kendinizi tarihin eski sayfalarında bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Gelin hamamı ikramları arasında, zeytinyağlılar, börekler, sarmalar, kurabiyeler gibi birçok ikramlık bulunur. Ancak meyveler gelin hamamlarının vazgeçilmez besinleridir. İkramlıklar ne kadar çok olursa olsun çeşit çeşit meyveler kesinlikle bu organizasyonun içinde yer almalıdır.

Bu ikramlıkların bir yiyecek standında, güzel ve şık sunumlarla gerçekleştirilmesi de ayrıca bir hoşluk olacaktır. Ayrıca servisi de çok daha kolaylaştıracaktır.

Gelin Hamamı Hediyelikleri

Gelin Hamamı Hediyelikleri

Gelin Hamamı Hediyelikleri

Bizler hediye kültürünü benimsemiş bir halk olarak, geleneksel her organizasyonumuzda da konuklarımıza küçük hediyeler hazırlamak hem bizi hem de misafirlerimizi mutlu edecektir.

Kına geceniz bir hamamda olduğundan, oraya uygun bir hediye seçebilirsiniz. Örneğin havlu, sabun ya da hamam tası bu organizasyon için çok uygun hediyeliklerden olacaktır. Bu hediyelerden farklı bir şey düşünmek istiyorsanız, vücut bakım ürünleri de çok cazip hediyeliklerden olabilir. Hamamdan sonra da kullanılabilecek bu ürünler, misafirlerinizin de çok hoşuna gidecektir.

Bunlara ek olarak, hamamda eğlenceyi daha şenlikli hale getirmek için hediyeliklerinize bir çift zil de ekleyebilirsiniz. Böylelikle herkes eğlenceye ortak olacak ve herkes gönlünce eğlenecektir.

Gelin Hamamı Davetli Listesi

Gelin Hamamı Davetli Listesi

Gelin Hamamı Davetli Listesi

Bu organizasyonda davetli listesi biraz kısıtlı olacaktır. Böyle bir kına organizasyonu düşünüyorsanız, en yakın akrabalarınızı, özellikle gençleri, en yakın arkadaşlarınızı, damat tarafından da en yakınları listeye koymalısınız.

Hamam ortamı çok daha samimi bir zemin olduğundan ve asıl maksadı eğlence olduğundan, gönlünüzce eğlenebileceğiniz, samimiyetine güvendiğiniz sizi mutlu edecek kişilerin yanınızda yer alması, elbette tercihiniz olacaktır.

Hüner hediyelik olarak, hamamda yapacağınız kınanız için gerek dekorasyon ürünlerini, gerek ise hediyelikleri en güzel haliyle sizlere sunuyoruz. Bu özel ve anlamlı günü daha manidar kılmak için Hüner hediyeliğe başvurabilirsiniz. Gönlünüzce bir kınanız olmasını temenni ederiz.