Genel Konular

En Güzel ve Özel Kına Gecesi Konseptleri Fikir Önerileri

Kına Gecesi Konseptleri ve Yaratıcı Fikirler

En özel ve güzel bir an olan düğünden önce ilk adım olan kına geceleri olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle en iyi şekilde hazırlanmak isteriz. Günümüzde bu gece için çok güzel organizasyonlar yapılmaktadır. Aylar öncesinden başlayan bu hazırlıklar için profesyonel destek ekipleri sizlerin yükünü hafifletecektir. Hatta sizlerin istekleri de göz önünde bulundurularak bu konuda sizlere en özel anlar yaşatılmaktadır.

Bu konuda organizasyon firmalarından alacağınız fikirler sizlere yardımcı olacaktır. Örneğin; kına gecenizde olması gereken müzik, detay ya da aktivite ile ilgili organizasyon firması ile konuşabilir ve bu konuda yardım alabilirsiniz. Bakıldığında birbirinden çok farklı konseptler dikkat çekmektedir. Tek yapmanız gereken bu konuda nasıl bir şey istediğinizdir. Kararınızı verdikten sonra organizasyon ekibi sizi yönlendirecektir.

Kına Gecesi konseptlerine bakacak olursak; Hint kına gecesi konseptleri, Osmanlı stili kına gecesi, hamamda yapılan kına gecesi ve evde yapılan kına geceleridir. Her konsept için farklı detaylar mevcuttur.

Hint Kına Gecesi Konsepti

Hint Kına Gecesi Konsepti

Hint Kına Gecesi Konsepti

En çok tercih edilen kına gecesi konseptlerinden birisi de bu şekilde olanıdır. Gelin adaylarının en çok önem verdiği anlardan biri olan ve düğünden önceki son adım olan kına gecesi için değişik düzende olan konseptlerden birisi de budur. İsminden de anlaşılacağı gibi detaylarda saklı olan Hintlilerin o renkli eğlence anlayışıdır. Bu konseptte asıl olan o renkleri yaşatmaktır.

Renkli bir gece isteyen ve bu geceye uygun kıyafetlerle yapılan bir organizasyon türüdür. Hintlilere özel olan birçok desenin sergilendiği konseptte en çok dikkat çeken renklerden ziyade mangala desenlerinin kullanılacak olmasıdır. Bunun dışında kullanılan ve çalınan müzikler de önemli olmaktadır. Hint temalı kına gecesi düzenlemek isteyenler rengarenk bir konseptin ve Hint müziklerinin içerisinde eğlenmeye kendilerini hazırlamalıdırlar. Bu tema kişilere tam bir ambiyans eşliğinde unutulmayacak anlar yaşatacaktır.

Hamamda Yapılan Kına Gecesi Konsepti

Hamamda Yapılan Kına Gecesi Konsepti

Hamamda Yapılan Kına Gecesi Konsepti

Osmanlı dönemine yakışan gelin hamamı kültürü günümüzde de varlığını devam ettirmektedir. Gelin adayları eğlence anlayışlarına uygun olarak düğün öncesi gelin hamamı düzenlemektedirler. Bu konuda gelin adaylarının isteği üzerine hamamda kına gecesi organizasyonları da düzenlenmektedir.

Alınacak olan izin neticesinde organizasyon firması burada da eğlenceli vakitler geçirmeniz için planlarını yapmaktadırlar. Organizasyon şirketleri, geleneksel olarak sunulan konsepti günümüze uygun motiflerle birleştirip sizlere sunmaktadırlar. Bu da yine unutulamayacak anları simgelemektedirler.

Hamamda kına gecesi değişik bir konsept olarak süregelmiştir. Günümüzde artık farklılık arayan gelinler için bu bir seçenek olarak sunulabilmektedir. Yapılacak olan organizasyon ile birlikte yine sizlere fikirler verilmekte ve bu fikirler ışığında sizlerin de onayı alınarak yapılabilmektedir. Bunun için yapılması gerekenler arasında önceden yapılacak olan mekanın müsaitlik durumunun öğrenilmesidir. Tarihi hamamlar ya da otellerin hamamlarında düzenlenen bu eğlenceler de gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Farklı kına gecesi organizasyonu isteyenler hamamda kına gecesini tercih edebilirler. Bunun için de organizasyon firmalarından yardım alabilir ve hamamın hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Hamamın hazırlanması, peştamallar, içecekler, ikramlıklar ve atıştırmalıklar hamamda yapılması gereken işler arasındadır. Ayrıca gelen misafirlerinize o günün ya da gecenin anısına bazı küçük hediyelikler de sunabilirsiniz. Sabun, havlu, minyatür hediyeler gelen misafirlerinizi oldukça mutlu edecektir.

Osmanlı Kına Gecesi Konsepti

Osmanlı Kına Gecesi Konsepti

Osmanlı Kına Gecesi Konsepti

Aslında bu seçenek kına gecesi konseptleri arasında en çok ihtişam yaratan bir tercihtir. Görkemli olan bu konseptte tamamen Osmanlı motifleri dikkat çekmektedir. Bunun için yapılacak mekanlar için tarihi yapıda olan otel, düğün salonu ya da bazı konsept oteller ev sahipliği yapmaktadır.

Mekan içerisinde yapılacak olan süslemeler en ince detayına kadar organizasyon firmaları tarafından belirlenmekte ve sizin onayınıza sunulmaktadır. Kullanılan dekorlar bile o dönemi yansıtacak şekilde planlanmaktadır. Kıyafet tercihi yapılacağı zaman hem gelin adayının hem de organizasyon firmasından geleceklerin Osmanlı motifleri ile bezeli olmasına dikkat edilmektedir. Neticede Osmanlı sultanlarının kıyafetleri ve dans figürlerinin sergilenmesi gerekmektedir. El emeği ile işlenmiş o geceye özel kıyafetler içerisinde gelin adayı ve arkadaşları oldukça hoş vakit geçireceklerdir.

Evde Yapılacak Kına Gecesi Konsepti

Evde Yapılacak Kına Gecesi Konsepti

Evde Yapılacak Kına Gecesi Konsepti

Daha az misafir ve daha samimi bir ortamın olmasını isteyen gelin adaylarının en çok tercih ettiği kına gecesi fikridir. Kalabalık olmayacak olması nedeniyle görünüş olarak çok şatafatlı olmayan bir konsept tercih edilebilir. Daha sade bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için evinizin salonunun geniş olması davetlilerin rahat etmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa bazı eşyaların yeri değiştirilerek ortamın genişletilmesi sağlanmalıdır. Organizasyon firmaları size yardım edebileceği gibi kendiniz de evinizi süsleyebilirsiniz.

Eğlenceli bir ev içi organizasyonu düşünülüyorsa bu konuda bir sahne havası taşıyacak salon düzenlemesi yapılabilir. Farklı kına gecesi süslemeleri ile evinizi, bahçenizi ya da terasınızı süsleyebilirsiniz. Renkli tül perdeler, avize süsleri, kınamıza hoş geldiniz yazısı, masa süsleri, şamdanlar, renkli balonlar, sandalye süslemeleri gibi hem renkli hem de neşeli bir organizasyon evinizin rahatlığında gerçekleştirilmektedir. Ufak bir müzik konsepti düzenlenerek bir sahne şovu başlatabilirsiniz. Sonrasında kına dağıtımı yapılarak gece güzellikle sonlandırılabilir.

Kına Gecesi Konseptleri ve Yaratıcı Fikirler

Kına Gecesi Konseptleri ve Yaratıcı Fikirler

Kına Gecesi Konseptleri ve Yaratıcı Fikirler

Kına gecesi için yapılacak bütün organizasyonlar ve konsept tamamen sizin ne istediğinize bağlı olarak değişmektedir. Nerede olması gerektiği, mekanın süslenmesi, kıyafet seçimleri, renklerin belirlenmesi hatta çalacak olan müzik tercihleri bile sizin ne istediğinizle alakalı bir durumdur. Hayatınızda yaşamanız gereken bu önemli geceyi istediğiniz şekilde düzenlemek ne kadar sizin fikriniz olsa da bu konuda size faydalı olacak profesyonel bir yardıma da ihtiyacınız olacaktır. Bu yardımı da organizasyon şirketlerinden talep edebilirsiniz. Hangi türde bir kına gecesini tercih edeceğiniz konusunda karar vererek onu uygulamak için harekete geçmelisiniz.

Düğünden önce yapılan kına gecesi gelinin ve onun arkadaşlarının eğleneceği bir organizasyondur. Kına yakılma bölümünde ne kadar duygusal müzikler çalınıyor olsa da genellemeye bakacak olursak; amaç eğlenmektir. Osmanlı kına gecesi isteyen gelin adayları için farklı renklerde olan kaftanlardan giymek bir gelenektir. Kadife parlak kumaşlardan ve altın sarısı süslemelerden oluşan kaftanlar, oldukça güzel renklere sahiptir. Saten ve işlemeli olan Osmanlı sultanlarının kıyafetlerinden giymiş olmak onlara ayrı bir hava da katmaktadır. Hint temalı kına gecesi konseptlerinde Hintçe çalınan şarkılarda dans etmek, dans figürleri ile ortamı şenlendirmek oldukça eğlenceli bir durumdur. Burada giyeceğiniz bindallı modelleri de oldukça hoş ve güzel görüntüye sahiptir.

Hem ortamın büyüleyici atmosferi hem de kıyafetlerin mükemmelliği ile kına gecenizi yapacağınız mekana siz karar verebilirsiniz. En güzel adet ve geleneklerimiz arasında bulunan kına gecenizi daha özel ve kusursuz bir hale getirmek için organizasyon şirketlerinden yardım almalısınız. Böylelikle hem siz yorulmamış olursunuz hem de hayalinizdeki gece sizin adınıza düzenlenmiş olur. Sizin yapmanız gereken; nasıl ve nerede bir kına gecesi istersiniz? Hangi konsept sizin için daha uygun? Bunları düşünmek olmalı. Kararınızı kesinleştirdikten sonra güvenilir bir organizasyon şirketi ile görüşmeniz doğru bir karar olacaktır.

Gelin adaylarımızın kına gecesi konseptleri hakkında bazı fikirler sizler için sunulmuştur. Sizler de fikirlerinizi sunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.