Blog

Sünnet Odası Süsleme İçin Muhteşem Fikirler

Sünnet Odası Süsleme İçin Muhteşem Fikirler

Sevdiğiniz biricik yavrusunun en özel günlerinden biri de sünnet olmaktır. Kültürümüzde ve dinimizde de oldukça önemli bir olaydır. Belirli yaştan önce olunması gereken sünnet, sağlık açısından da mühim olmaktadır.

Başlı başına önemli bir gün olmasına karşın, hazırlığı da uzun sürer. Bu güzel günü sevdikleriniz ile paylaşırken hazırlıkların tam olması işinizi kolaylaştırır. İşinizi kolaylaştıracak diğer bir unsur da plan olmaktadır. O günün planını önceden yapmak, bütün hazırlıkları planı planına uygulamak sizi rahatlatacaktır. Biz de yazımızda sizin telaşınızı azaltacak olan sünnet odası nasıl süslenir sorusunu cevaplayacağız.

Sünnet Odası İçin Hangi Renkler Kullanılmalı?

Sünnet Odası İçin Hangi Renkler Kullanılmalı?

Sünnet Odası İçin Hangi Renkler Kullanılmalı?

Erkek çocuklarının hayatlarındaki yeni bir döneme geçiş olarak görülen sünnet ülkemiz genelinde önem arz etmektedir. Her babanın grup duyacağı, her annenin de duygulanacağı bir an olmaktadır. Bu özel günü sevenleriniz ile geçirirken de ortamın şıklığı dillere destan olsun istersiniz.

Burada en önemli unsur renk uyumu olmaktadır. Bir yere girildiğinde renkler uyumsuz ise ne kadar şık olursa olsun hatırda kalmayacaktır. Peki sünnet odası için hangi renk kullanılmalı? Akla ilk gelen mavi olmaktadır. Siz şıklığı artırmak için mavinin tonlarını kullanabilirsiniz. Hem daha şirin bir görüntü de elde etmiş olursunuz. Bunun yanında beyaz renk de maviye yakışan ve sünnet düğünü denildiğinde akla gelen renklerdir.

İlk İzlenim İçin Kapı Süsü

İlk İzlenim İçin Kapı Süsü

İlk İzlenim İçin Kapı Süsü

Misafirler gelmeye başladığında karşılaşacakları ilk şey kapı süsleri olmaktadır. İlk izlenim için bu görüntüler önemli olmaktadır. Sizin hazırlıklarınızı ne denli titizlikle yaptığınızın bir kanıtı olacaktır.

Sünnet kapı süsü nasıl olmalı diye soruyorsanız çocuğunuzun sevdiği bir karikatür ile mesaj verilebilir. En klasik kapı sütünde bile “maşallah” kelimesi yer almaktadır. Bu sözcüğü özgün bir kapı süsü ile bütünleyebilirsiniz.

Yatağın Görünüşü, Nevresim ve Yastık Süsleri

En dikkat çeken çocuğun yatırıldığı yatak olmaktadır. Sünnet denildiği zaman en sembolik görüntü sünnet yatağı olmaktadır. Bu kadar çok göz önünde olan bir malzemenin de ortama uyumu şarttır.

Yatak üstüne geçirilen tüller ile daha masalsı bir görüntü elde edilebilir. Burada tül rengi olarak uçuk mavi, beyaz renkler göze güzel görülür. İsme özel nevresimler ve yastıklar yapılmaktadır. Bunlardan sizde çocuğunuz için yaptırabilirsiniz. Renk ve içerik seçiminde genel konsepti göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sünnet Odasının Süslenmesi

Pek çok yerde bu işe hizmet edecek ürünler mevcut olmaktadır. Buralar kırtasiyeler, tuhafiyeler, ambalaj satan yerlerdir. Buradan sizin konseptinize uygun renklerde süsleme ürünleri alabilirsiniz. Eğer klasiğe kaçmak istemiyorum diyorsanız evde özgün süslemeler de yapabilirsiniz. Biraz yaratıcılık ile pek çok orijinal içerik ortaya çıkabilir.

Kendi elinizle bir şeyler üretmek için keçeler, kumaşlar, kurdeleler, boncuklar, renkli kağıtlar kullanabilirsiniz. Kumaştan şerit bayrak şeklinde çocuğunuzun ismini, güne özel kelimeler yazabilirsiniz. Bu sünnet süsleri ile odayı istediğiniz gibi donatabilirsiniz. Duvarları, tavandan aşağı, kapıları, İkramlıkların olduğu masanın etrafını bunlar ile şenlendirebilirsiniz.

İkram Masası ve İkramlıklar

İkram Masası ve İkramlıklar

İkram Masası ve İkramlıklar

Odanızın tüm şıklığını hem rengi hem de yiyecekler ile tamamlayacak bölüm olmaktadır. Hem göze hem de damağa ziyafet verecek bu kısımda renk uyumu diğer alanlarla bütünlük göstermelidir. Mavi tonlarının yanında gümüş rengi de oldukça şık duracaktır.

Her ikramlık özenle süslenerek sunulabilir. İkram masası örtüsünü sade ve şık olarak seçebilirsiniz. Böylece üzerindeki ürünleri kapatmayacaktır. Burada kullanılacak süsleme ürünlerini de isterseniz ambalaj ürünü satan yerlerde, kırtasiyelerde, tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Dilerseniz kendinizde zaman bulursanız yapabilirsiniz.

İkramlık olarak gelen çocukların hoşuna gidebilecek kurabiyelere, şekerlemelere, pastalara, keklere yer verebilirsiniz.

Hediye İçin Ne Seçmeli?

Hediye İçin Ne Seçmeli?

Hediye İçin Ne Seçmeli?

Gelen misafirlerinize bu özel gününüzü hep hatırlayacakları hediyeler sunabilirsiniz. Buzdolabı magnetleri, kokulu sabunlar en klasik olanlarıdır. Daha yaratıcı, çocuğunuzu yansıtacak bir ürün de bulabilirsiniz. Günümüzde artık bitki tohumu, sukulent, kaktüs gibi hediyelerde verilmektedir. Hüner hediyelik organizasyon size çeşitli hediyelik ürünler sunmaktadır. Dilediğiniz tarz ürünü buradan temin edebilirsiniz.