Genel Konular

Nişan Yapacaklar İçin En Önemli 9 Bilgi

Nişan Hazırlıkları

Birbirlerini yeterince tanıdıklarına inanan çiftler aldıkları evlilik kararı ile olaya bir resmiyet kazandırmış olmaktadırlar. Verdikleri evlilik kararını aile büyükleri ile paylaşmalarının arkasından ise evlilik sürecine girilmiş olacaktır. Evlilik süreci yapılması gereken bir takım resmi prosedürler ve isteğe bağlı olarak modern veya geleneksel törenlerden oluşmaktadır.

Düğün hazırlıkları adeta adım adım ilerlenmekte olan bir yoldur. Kız isteme, yüzük takma, söz kesme ve nişan düğün öncesi yaşanan tatlı ve mutluluk veren bir süreçtir. Heyecanla yapılan alışverişlerin ardından nişanın yapılacağı mekan karara bağlanacaktır. Tabi ki bu kararın verilme aşamasına gelebilmek için, nişan organizasyonu yapmadan önce bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Bilinmesi gereken şeyleri bilip uygulayarak ilerlemek ise bu dönemin rahat ve eksiksiz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Nişan organizasyonu konusundan evvel sizlere bu konulardan bahsetmek ise bu süreci yaşamakta olan kişilere bir fikir vermek bakımından faydalı olabilir. Bu süreç şu şekilde ilerlemektedir:

Kız İsteme Ve Yüzük Takma Merasimi

Kız İsteme Ve Yüzük Takma Merasimi

Kız İsteme ve Yüzük Takma

Kız isteme olayı genellikle aile büyükleri ve ailenin diğer fertleri arasında kız evinde gerçekleştirilir. Törensel bir nitelik taşır ve iki ailenin birbirlerini daha yakından tanımaları için de bir fırsattır. Kız istemenin arkasından olay gençlerin evliliğe attıkları ilk adım olan yüzüklerin takılması ile sonuçlanır. Sonrasında aileler birlikte nişan ve düğün ile ilgili kararlar alırlar ve tarihler belirlenir. Bu olayın sonucunda artık kız tarafı ile erkek tarafı bir anlamda akrabalığa adım atmış olmaktadır.

Nişan Hazırlıkları

Nişan hazırlıkları çiftler ve aileleri için önemli bir konudur. Bu yüzden nişan organizasyonu ile ilgili karar verilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Bu konular ise şöyledir:

Nişan Mekanı İzmir Torbalı

Nişan Mekanı İzmir Torbalı

Nişanın Yapılacağı Yer

Nişanın nerede yapılacağı karar verilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Nişanın yapılacağı yerin seçim kararını etkileyecek etkenler vardır. Ailelerin maddi durumları, gelin ve damat adayının istek ve tercihleri, nişana davet edilecek davetli sayısı gibi şartlar göz önünde bulunarak nişanın yapılacağı yere karar verilir.

Davetli Listesi Hazırlamak

Davetli listesi hazırlamak iki tarafın da nişana davet etmek istedikleri kişilerin bir listesini ortaya çıkararak sayı belirlemektir. Belirlenen bu sayı doğrultusunda nişan davetiyeleri bastırılacak olması konunun önemini daha iyi anlatır.

Nişan Davetiyelerinin Seçilerek Baskıya Verilmesi

Nişan davetiyelerinin seçimi yapılarak bir an önce baskıya verilmelidir. Nişan davetiyeleri nişan tarihinden en az bir hafta önce sahiplerine ulaştırılmış olmalıdır. Bunun nedeni ise davet edilecek misafirlerin sizler için almak istedikleri hediyeleri seçme ve alma konusunda onlara fırsat vermek ve aynı zamanda planlarını yaparken sizin nişan tarihinizi de hesap etmelerine olanak sunmaktır.

Nişan Yüzükleri 2021

Nişan Yüzükleri 2021

Nişan Yüzüklerinin Seçimi Ve Alınması

Birçok model ve tarzda nişan yüzüğü vardır. İstek ve tarzlarına göre sade modeller veya şık ve gösterişli modeller tamamen çiftin ortak verecekleri bir karardır. Evlenecek olan çift bütçeleri ve zevkleri doğrultusunda bir karar verip yüzüklerini alırlar.

Nişan Kıyafetleri 2021

Nişan Kıyafetleri 2021

Nişanda Giyilecek Kıyafetlerin Seçilmesi

Nişanda giyilecek kıyafet, özellikle gelin adayı çok önemli ve neredeyse hayati bir konudur. Kıyafete karar verirken dikkate alınması gereken önemli detaylar vardır. Nişanın açık havada mı yoksa bir salonda mı yapılacağı gibi detayların göz önünde bulundurulması mutlaka gereklidir. Sonrasında ise giyilecek kıyafetin rengi ve modeline karar verilir. Modele karar verirken de nişanın yapılacağı yere ve ortama göre sade veya daha abartı bir model seçilebilir. Aile arasında ve evde yapılacak bir nişana giyilecek elbise modeliyle, şık ve gösterişli bir salonda ya da bir havuz başı nişanında giyilecek elbisenin modeli arasında elbette ki fark olmalıdır.

Nişan öncesi hazırlıkların planlı ve zamanında yapılması yapılacak olan nişanın aksaklıklar olmadan yapılması için gereklidir. Aslında nişan öncesi hazırlık ve nişan iki şekilde planlanıp yapılabilir.

Gençler ailelerinden destek alarak kendi çabalarıyla eksiklerini tamamlayabilirler. Ya da bu işi profesyonel anlamda yapan ve nişan, düğün ve buna benzer özel gün ve toplantıların organizasyon işlerini yapmak üzere kurulmuş profesyonel firmalardan yardım alarak yapmak mümkündür.

Aslında nişan organizasyonu için güvenebileceğiniz bir firma ile çalışmanız bu aşamada müstakbel eşiniz ve kendiniz için daha fazla zaman ayırabilmenize ve bu sürecin keyfini yaşayabilmenize katkı sağlamanın ötesinde birçok yükünüzü hafifletmiş olacağından çok mantıklıdır.

Organizasyon Firmaları

Nişan hazırlıkları oldukça yoğun bir süreç gerektirmektedir. Hüner Hediyelik Torbalı nişan organizasyonu firması olarak bu anlamda sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Belirlediğiniz nişan konseptine uygun şekilde ve kaliteli malzemeler kullanarak yaptığımız organizasyonların yanında nişan şekerleri ve nişan hediyelikleri konularında da sizlere yardımcı olmaktayız. Yıllardan beri bu alanda edindiğimiz tecrübelerimizi yaptığımız işlere yansıtmaktayız. Sağladığımız ödeme kolaylıkları ise sağladığımız başka bir avantajdır. Nişan hediyelikleriniz için ise sunduğumuz seçenekler arasından tercihler yapabilirsiniz.