Genel Konular

Nikah Şekeri Alacağınız Zaman Bunlara Dikkat Etmelisiniz?

Nikah Şekeri Alacağınız Zaman Bunlara Dikkat Etmelisiniz?

Bu Konu İçinde Neler Var? →

Evlilik yoluna giren çiftler her şeyin kusursuz olmasını ister. Yaptıkları düğünün bir ömür boyu akıllarda kalmasını sağlamaları için davetlileri için hazırladıkları küçük hediyeler ile mümkün olur. Düğünlerde davetlilere hediye edilen hatırlatıcı etkenlerin başında nikah şekerleri gelir. Seçilen nikah şekerlerinin mümkün olduğu kadar bütün davetlilere hitap etmesini sağlamak ve kullanışlı bir takım şeylerden oluşması oldukça önemlidir.

Salıncakta Gelin Damat Nikah Magneti

Salıncakta Gelin Damat Nikah Magneti

Nikah şekeri alacağınız zaman, düğünün yapılacağı mevsime ve düğünün yapılacağı mekan da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin düğün kış aylarında ve kapalı bir alanda yapılacaksa; koyu renkte, gösterişli, kullanışlı küçük biblolar ya da mumlar tercih edilebilir. Eğer düğün daha sıcak aylarda ve dış mekanda yapılacaksa, daha püfür püfür bir şeylerden seçilebilir. Nikah düğünün konseptine, düğünde seçilen renklere, gelinin çiçeğiyle uyumlu detayları içermesi ortaya oldukça estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Nikah şekerini yenilebilir malzemelerden seçen çiftlerin çok dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncellikle bu yiyeceklerin; şeker, çikolata, badem, bal tarzı şeylerin taze olmasına ve bu hediyelerin sayısını mutlaka bilinenden biraz fazla sipariş edilmesine dikkat etmelilerdir. Bu hediyelikleri düğünden üç hafta önce sipariş etmek uygun bir zaman olacaktır.

Seçilen nikah şekerinin üzerine düğün tarihi ve evlenecek çiftlerin isimlerinin yazılmasının unutmamak gerekir. Davetlilere nikah şekeri verilirken, sunumun şık bir kutu ya da ambalaj içinde yapılması ve nikah şekerinin çantaya sığacak kadar olması davetlileri memnun edecek bir detay olacaktır.

Kalıcı Nikah Şekeri Seçmelisiniz

Nikah şekerinin kalıcı olmasını sağlayacak bir diğer tercih de davetiyeye uyumlu olmasıdır. Davetliler nikah şekerini her kullandıklarında ya da baktıklarında aynı zamanda düğünün davetiyesini de hatırlayacak ve yapılan düğünün kalıcılığı daha fazla artmış olacaktır.

Seçilen nikah şekerlerinin saklanmaya değer olması gerekir. Eğer nikah şekeri yenilebilir bir şey ise, çikolata, badem vb. olması halinde sunulan ambalajın başka şeyler içinde kullanışlı olması düşünülebilir, böylelikle bademler, çikolatalar her ne kadar tüketilmiş olsa da nikah şekerinden geriye kullanışlı bir malzeme kalmış olacak ve bu durum her daim düğünün hatırlanmasını sağlayacaktır.

Nikah şekerlerini seçen çiftler kendi tasarımı ve fikirleri olan hediyeleri de yaptırabilirler. Bu çok orijinal bir durum olup evlenecek çiftleri ve düğünlerini klasik olan diğer düğünlerden ayıracak bir özellik olacaktır. Ya da kişiler güzel bir araştırma yaparak da düğünlerine uygun nikah şekerini bulabilir ve davetlilerine bu şekilde sunabilir.