Genel Konular

Kına Gecesi İçin Alınacaklar Listesi A’dan Z’ye Herşey

Kına Gecesi Alınacaklar Listesi

Pek çok gelin adayının heyecanla beklediği kına gecesi gelip çatmadan hazırlıklara başlanır. Bunun için kına gecesi için gerekli eşyaların listesinin yapılması ile kına gecesi alışverişine çıkılır. Kına gecesi için alınacaklar da detaylara çok dikkat edip unutulmaz ve göz alıcı bir kına gecesi oluşturulabilir. Kına gecesinin baş rolü olan gelinin kına elbisesi, Kına kaftanı ya da bindallısı listenin başında gelmekle beraber; Kına, ayakkabısı, Kına tacı veya fes, kına örtüsü ve eldiveni, gelinin Kına yakılırken örteceği duvak, el gülü, kemer.

Damat adayı için ise; Yeşil duvak, gömlek, yelek, kaftan, fes, kuşak gibi eşyalar alınmalıdır.

Gelin ve damat adayının ihtiyaç listesi dışında listede; misafirler için ayrı olarak el gülü,kınayı kına yapan kına yakılırken kullanılacak olan mumlar, kına tepsisi, kına yelpazesi, kına gecesi hediyelikleri, kına testisi, kına kesesi, kına ve çerez sepeti, davetliler için hediyelik kına, çerezler ve kına gibi malzemeler alınmalıdır.

  • Kına Gecesi İhtiyaç Listesi

    Kına Gecesi İhtiyaç Listesi

    Eğlence için alınacak malzemeler; Tefler, Shakira ya da dansöz kemeri, davetliler ve konuklar için kına taçları ve duvaklar.

Kına gecesi gelin adayı göz alıcı olmalıdır, bu yüzden gelin adayının seçeceği kına bindallısı çok önemli olup, kına ayakkabısının, aksesuarların, kına tacının bindallıya uyumlu olması gerekmektedir. Kına gecesi yapacak kişilere bu anlamda birçok modelde kına elbiseleri tasarlayan yerler, gelin adaylarının harika bir kına gecesi geçirmelerini sağlamaktadır.

Kına gecesi listesinde her şey çok önemli olup, ön plana çıkan bazı şeylerde mevcuttur. Davetlilere kına keseleri içinde kına hediyelikleri ile birlikte sunulması hoş bir davranış olacaktır. Kına hediyelikleri için, kına magnetleri, yelpazeler gibi eşyalar tercih edilebilir.