Çocuklar İçin Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır

Oldukça yoğun ilgi gören konulardan bir tanesi de çocuklar için hazırlanan doğum günü partileri. Son zamanlarda herkesin üzerinde oldukça fazla düşündüğü organizasyonlar olarak bu partileri sayabiliriz. Peki bu partilerin olmazsa olmazları nelerdir? Gelin, beraber inceleyelim.

Doğum Günü Temaları Seçme

Doğum Günü Temaları Seçme

Öncelikle Temanızı Belirlemelisiniz

Çocuğunuzun doğum gününe özel olarak belirlemiş olduğunuz temanız sayesinde, genel akışa ilişkin bir taslak oluşturabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film kahramanı ya da herhangi bir renk temalı bir parti tasarlayabilirsiniz. Sevdiği bir kitap, bir süper kahraman ya da başka herhangi bir detayı tüm partide hakim hale getirebilirsiniz.

Doğum Günü Organizasyon Fiyatları

Doğum Günü Organizasyon Fiyatları

Bütçenizi Planlayın

Doğum günü için ayıracağınız parayı düşünün ve hesabınızı bu doğrultuda oluşturun. Pastaya, süslere, köstüm ve ikramlıklara ne kadar bütçe ayıracağınıza karar verin ve böylece bir program oluşturun.

Böylece parti bitip, herkes dağıldıktan sonra beklenmeyen bütçe açıkları ile karşı karşıya kalmak zorunda kalmazsınız.

Doğum Gününün Olacağı Yeri Belirleyin

Doğum Gününün Olacağı Yeri Belirleyin

Doğum Gününün Olacağı Yeri Belirleyin

Yer seçimi en önemli kriterlerden bir tanesidir. Önemli ve bir o kadar da özeldir. Çünkü tam bir konseptin uygulanması için, yer seçimi de oldukça önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık alanda mı yoksa kapalı bir alanda mı organizasyonun olacağına karar vermelisiniz. Bu bağlamda bir seçim yapabilirsiniz.

Doğum Günü Saatini Belirleyin

Doğum Günü Saatini Belirleyin

Saati Belirleyin

Yer seçiminin ardından, parti için uygun saat aralığını belirleyin. Bu saatler genelde açık bir alanda ve yaz ayında yapacaksanız aşırı sıcağa denk gelmeyen bir zaman dilimi olsun. Bu detaylara dikkat edebilirsiniz.

Doğum Günü Davetiyesi Hazırlayın

Doğum Günü Davetiyesi Hazırlayın

Davetli Listesini ve Davetiyeyi Hazırlayın

Sıra geldi çocuğunuzun arkadaşlarını ve kendi yakın çevrenizi davet ettiğiniz o ana. Partinin konseptine uygun olarak hazırlayacağınız davetiyeniz ile sevdiklerinizi davet edebilirsiniz. Partiyi yapacağınız alanın alacağı kişi sayısına göre de bir davetli listesi hazırlayabilirsiniz. Bu kişiler ile iletişime geçip, katılma durumlarını sorabilirsiniz.

Doğum Günü Dekorasyon Fikirleri

Doğum Günü Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyona Dair Tüm Detayları Oluşturun

Konseptinize dair en uygun oluşturduğunuz tüm dekorasyon ürünleri ile dekoru tamamlayın. Bunu yaparken de renk uyumuna, süslemelere dikkat edin. Birbirleriyle dengeli ve uyumlu olmalarına dikkat edin.

Doğum Günü İkramlıkları

Doğum Günü İkramlıkları

İkramlıklar Konusunda Dengeli Bir Dağılım Yapın

İkramlıkları da hazırlarken dengeli davranmaya özen gösterin. Tatlı ve tuzlu dengesinde bir menü hazırlayabilirsiniz. İçecek seçeneklerini de 1 taneden fazla olarak ayarlayabilirsiniz.

Doğum Günü Pastası Seçme

Doğum Günü Pastası Seçme

Ve Çocuğunuzdan Sonraki Kahraman: Pasta!

Muhtemelen çocuğunuzun da en çok beklediği ve sabırla gelmesini istediği ürün şüphesiz pastadır. Oldukça güzel süslenmiş ve gerçekten çocuğunuzun istediği tarzı yansıtan bir pasta seçimi oldukça önemlidir. Bu bağlamda oluşturmuş olduğunuz her tercihinizde konsepti baz almanız da oldukça mühim detaylar arasındadır.

Doğum Günü İçin Eğlence Fikirleri

Doğum Günü İçin Eğlence Fikirleri

Çocukların ve Yetişkinlerin Ne Yaparak Zaman Geçireceklerini Belirleyin

Çocuklar için özellikle bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Oyun abla ve abileri ile onların zamanını daha keyifli hale getirebilirsiniz. Kendiniz ve akranlarınız için de oluşturduğunuz çay ve kahve masasında sizler de keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Bu sayede hem sizin hem de çocuklarınızın etkinlikleri belirlenmiş olur.

Doğum Günü Organizasyonu Sıkıntıları

Doğum Günü Organizasyonu Sıkıntıları

Ufak Pürüzleri Dert Etmeyin

Her akşam, kendi evimizde bile ufak tefek pürüzler ile karşılaşabiliyoruz. Çay fazla kaynıyor ya da yemek tuzsuz oluyor. Bu partide de böyle ufak detaylar gözden kaçmış olabilir, böyle detaylara takılmayın. Siz sadece günün ve anın tadını çıkartmaya çalışın.