Blog

Bebek Odaları İçin Şık Kapı Süsleri Ve Farklı Süslemeler

Bebek Odaları İçin Şık Ve Farklı Kapı Süsü Modelleri

Doğmasını özlemle beklediğiniz bebeğiniz için en güzel oda daha bebeğiniz gelmeden hazırlanır. Onun için en iyisini istersiniz. En güzel yatağı satın alır en güzel beşiği onun rahat etmesi için seçersiniz. Bebek odası süslemek çok zevkli ve Keyif veren bir aktivitedir. Hazırlık yaparken bile bebeğinizin oradaki halini hayal edersiniz. En güzel bebek odası süslemeleri için mevcut konseptlerden birisini seçebilir veya kendiniz güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Hazır alacağınız ya kendiniz yapacağınız güzel süslemeler bebek odasını sıcacık ve eğlenceli bir yuvaya çevirecektir. Bunu yaparken değişik tekstil ürünleri, çiçekler, oyuncaklar, balonlar, ahşap malzemeler kullanabilirsiniz. Satın alabileceğiniz veya kendiniz yaparak kullanabileceğiniz oldukça fazla materyal bulacaksınız. Tek yapmanız gereken hayal etmektir.

Bebek Odası Süslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Odası Süslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Odası Süslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler dünyadaki en hassas canlılardır. Anne babaların üzerine titrediği yavrular için hazırlanan bir oda her şeyiyle bebek için uygun olmalıdır.  Tüm eşyalar ve malzemeler sağlık açısından uygun olmalıdır.  Alerji yapmayan toz ve bakteri tutmayan kolay temizlenebilir sağlıklı hammaddeler kullanılarak elde edilmelidir.

Bebek beşiği özellikle dikkatli seçilmelidir. İçine koyacağımız yatak ortopedik ve ergonomik olmalı bebeğin hızlı büyüyüp kenarlarından sarkması, tutunduğun da ayağa kalktığında onun için tehlike oluşturmaması ayak ve başının sıkışacağı ara kısımlarının olmaması dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Kesinlikle alerjen kimyasal madde barındırmamalıdır. Bebeğin ağzına götürebileceği ısırıp koparabileceği veya ona zarar verme ihtimali olan parçaların olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Odada kullanacağınız tüm malzemeler ve süslemeler bebeğin dokunmak isteyeceği merak edeceği ağzına götürme ihtimali olan ilgi çekici ürünlerdir.   Eğer Küçük parçalı malzemeler ve süsler var ise bunlar bebeğin ulaşamayacağı yüksekliklerde olmalıdır.

Aşırı canlı renklerden ve gece ürkütücü olabilecek koyu renklerden uzak durmalısınız.  Pastel renkler ve soft ışık tercih etmelisiniz.

Yumuşak malzemeler, kumaş ve tüller, oyuncaklar süsleme için tercih edilebilir. Bebek için kullandığınız süslemeleri başka özel günlerde tekrar kullanılabilir veya bebek için oluşturacağınız bir hatıra sandığında saklayabilirsiniz.

Bebek Odası İçin Duvar Süsleri

Bebek Odası İçin Duvar Süsleri

Bebek Odası İçin Duvar Süsleri

Yetişkinlerin günlük kargaşada çok da fark etmediği başka şeylere nazar ettiği için rahatsız olmadığımız bos duvarlar aslında ne kadar büyük bir alandır. Bebeğiniz yatağında yatarken gözünü açtığında duvarı görecektir. Duvara koyduğumuz her bir figür ve güzel obje hem duvarı güzelleştirecektir hem de bebeğin görüp tebessüm edeceği hoş figürler   gelişimine ve hayal dünyasına yardımcı olacaktır.

Oda ile beraber duvar süslemeleri için bir sürü farklı seçenek uygulayabilirsiniz. Boya ile süsleme yapabilir, raf veya tavandan inerek sarkan bir suru süsleme çeşidinden birini uygulayabilirsiniz. Kendi ördüğünüz veya diktiğiniz oyuncakları, çiçekleri duvara monte edebilirsiniz.

Çerçeveler, resimler, ışıklar ile hoş bir ortam oluşturabilirsiniz.

En Güzel Bebek Kapı Süsleri

En Güzel Bebek Kapı Süsleri

En Güzel Bebek Kapı Süsleri

Bebeğiniz için onu ve sizi mutlu edecek en güzel aksesuarlardan birisi kapı süsleridir. Güzel çiçekler ile yapılmış bir aranjman, veya kumaşlarla süslü hoş bir kapı süsü odanın havasını değiştirir. Kapının dış veya iç kısmına süsleme yapılabilir.  Harf kapı süsleri oldukça popüler bir tercih. Bebeğin isminin baş harfinden yapılan bir kapı süsü uzun bir sure keyifle kullanılmaya devam edecektir.

Dış kapınızda asılı bebek için hazırlanmış bir kapı süsü 9 aydır beklediğiniz bebeğin evine geldiğini sessizce duyuracaktır. Hem de kapı zili çalma ve gürültü açısından komşularınızı daha duyarlı hale getirecektir.

Hayatınıza anlam yükleyen bu güzel yavruyu hatırlatan her şey sizi de sevdiklerinizi de iyi hissettirir.

Hoşgeldin Bebek Kapı Süsleri

Hoşgeldin Bebek Kapı Süsleri

Hoş Geldin Bebek

Bebeğiniz evine, odasına geldiğinde bir hoş geldin partisini hakkediyor. Odasını ve evinizi onu karşılamak için güzel süslemeler ve yazılarla donattığınız bir ortamda karşılamak hiç de zor değil. Bebek için özel hazırlanan yazılar duvar ve kapı süsleri, özel hazırlanmış süslenmiş bir beşik size de çok iyi gelecektir. Bunun için bir organizasyon firmasından yardım alabilir veya kendiniz hazırlanabilirsiniz.

Kutlanması gereken ve her yıl yıldönümünde yine kutlanacak olan ilk doğum günü partisi ile bebeğe hoş geldin demelisiniz. Uygun bir konseptle süslenmiş bir evde uygun ikramlıklar ile misafirlerinizi de memnun edebilirsiniz. Hafızalarda ve resimlerde en güzel anlar ve anılar olarak kalacak bu günleri daha güzelleştirmek çok kolay.  Sadece örneklere göz atın ve seçin. Evinize ve zevkinize uygun renklerde güzel bir konsept ile hem kendinizi hem misafirlerinizi mutlu edip bu anların  tadını çıkarın.

Evde Bebek Kapı Süsü Yapmak

Evde Bebek Kapı Süsü Yapmak

Bebek İçin Süslemeleri Kendiniz Yapın

Bebeğinizin gelmesini heyecanla bekliyorsunuz. Bir taraftan da evinizi ona göre düzenliyor ve dekore ediyorsunuz. Ufak dokunuşlarla güzel süslemeler ekleyerek cıvıl  cıvıl veya pastel renkler kumaşlarla  huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Örgü örmeyi veya dikiş dikmeyi bilen herkesin kolayca yapabileceği öyle çok süsleme var ki. Bunun için özel dergiler, kitaplar olduğunu biliyor muydunuz?  Internet ortamında da oldukça fazla fikir ve uygulama bulunabilmektedir. Ufak bir araştırma ile bir sürü bilgiye ulaşabilirsiniz. Örgü ve dikiş dışında ahşap, oyuncak, ve kâğıtlar süsleme için kullanılabilir.  Kendi yapacağınız bir çerçeve veya resim, güzel bir oyuncak, çiçek veya süslemeler çok hoş görünecektir. Eviniz ve bebek için hazırladığınız eşyalarınız ile bütünlük içinde süslemeler yapabilirsiniz. Ve eksik olduğunu düşündüğünüz her şey artık mağazalarda bulunabilmektedir.  He türlü süsleme ve yazı ile bebeğiniz için yaptığınız hazırlığı tamamlayabilirsiniz.

Bebek Kapı Süsü Modelleri

Bebek Kapı Süsü Modelleri

Anılarınız Fotoğraflarda

İnsan zamanın nasıl hızlı geçtiğini fotoğraflardan anlar. Fotoğraflar geçmişe yolculuk yaptırdığı için çok önemlidir. Bebeğinizin doğumu, ilk hastane odası ilk beşiği, eve ilk gelişi, odası, yatağı hepsi özeldir. Bu anları fotoğraflarla ölümsüz hale getirip gelecekte tatlı bir hatıraya dönüştürebilirsiniz.

Doğum fotoğrafçıları bebeğin anne karnında hastaneye gidişinden eve ve beşiğine gelene kadar anları fotoğraflar ve size bir albüm hazırlayabilir.  Kendi çektiğiniz resimleri düzenlemeye vakit bulamasanız da sizin için bebeğinize en güzel bir hediye olarak bırakabileceğiniz bir doğum albümü oluşturabilirsiniz.

Hastane odasından başlayarak süslenmiş bebek odası size de hoş fotoğraf kareleri için gerekli atmosferi verecektir.