Blog

Baby Shower Ve Doğum Günü Partisinde Bunlara Dikkat Edin?

Baby Shower Ve Doğum Günü Partisinde Bunlara Dikkat Edin?

Hayatımızda ailemizle ve tüm sevdiklerimizle geçirdiğimiz zamanlar özeldir. Bu zamanlar da mutlu olduğumuz her han kutlamaya değer anlardır. Ama bazı zamanlar vardır ki onlar daha özel ve hayatımızda yeri farklı olan zamanlardır. Bu anları unutulmaz kılmak isteyebiliriz. Doğduğumuz günden beri her yaş aldığımızda kutlama yaparız ve bu kutlamaları en sevdiklerimizle beraber doğum günü organizasyonuyla dünyaya geldiğimiz zamandan günümüze kadar unutulmaz kılarız. Doğum günleri günümüzde de gelişen yeni tarz organizasyonlarla daha eğlenceli anlara dönüşmekte. O gün hepimiz için önemli gündür ve bu günleri sizlere sürpriz hazırlamak isteyen kişiler tarafından düşünülür.

Ama sizler de kendiniz için en iyi organizasyonu yaptırarak bu anınızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Bu organizasyon için bir takım ön hazırlıklar gerekmektedir. Pasta seçiminden ikramlıklara, süslemelerden hediyelere, kutlama yapılacak yerin mekanına kadar seçilmesi gerekmektedir. Bu aşamada yardım duymanız gayet normal işte tam da doğru adrese geldiniz. Hüner hediyelik organizasyon olarak sizin işlerinizi kolaylaştırmayı vizyon edindik.

Doğum Günü Partisi Nasıl Yapılır?

Doğum Günü Partisi Nasıl Yapılır?

Doğum Günü Partisi Nasıl Yapılır?

Kutlamaktan en zevk aldığımız anlardan biri olan doğum günü partisi organizasyon aşamasında farklı birçok seçenek mevcuttur. Kendi evinizde veya bahçenizde, sizin için özel bir mekanda, açık havada kısacası sizin istediğiniz her yerde unutamayacağınız eğlenceler ve mutluluklar yaşayabilirsiniz. Doğum gününüzde aldığınız yeni yaşla geçtiğiniz zamanları ve hayatınızda ki yeni mutlu gelişmeleri sevdiklerinizle beraber paylaşabileceğiniz parti şeklidir. En sevdiğiniz insana, arkadaşınıza, dostunuza, bebeğinizin yaş kutlamalarına yaptığınız yaratıcılıkla ve sevginizle harika partiler organize edebilirsiniz.

Sürpriz doğum günü partisi nasıl yapılır, nasıl hazırlanır aklınızda olan bu sorulara gelin beraber cevap bulalım. Önceliğiniz parti organizasyonu yapacağınız kişi çok önemlidir. Çünkü parti hazırladığınız kişinin hangi materyallerden hoşlandığı ve neleri sevdiğini iyi bilmelisiniz. Partinize konsept belirlemeniz ve bu doğrultuda gitmenizi öneririz. Bunun içinde kime düzenleniyorsa onun hakkında çevreden bilgi alabilir ve sizde fark ettirmeden ona sorular sorup nasıl bir konseptten hoşlanacağını anlayabilirsiniz. Kişi çok yakınınız ise sizler zaten onun konseptini bilir ve bu doğrultuda parti hazırlarsınız. Arkadaşlarınızın yanı sıra sevgilinize ve çocuğunuza nasıl bir parti düzenlemelisiniz ve neler yapmalısınız şimdi onu anlatalım. Nasıl sürpriz yapılır? Doğum günü konsepti nasıl hazırlanır? Sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

Sevgiliye Doğum Günü Sürprizi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Sevgiliye Doğum Günü Sürprizi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Sevgiliye Doğum Günü Sürprizi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Sevgilinize hazırladığınız doğum günü özeldir ve ince ayrıntılar içermektedir. Bunun içinde ilk başta yer alacak romantizmdir. Romantik hazırlanan sürprizlerde duygu yoğunluğu fazla olur ve bu şekilde en özel hale gelir. Öncelikle erkek ya da kız olun romantik olmaktan çekinmeyin. Öncelikle yaptığınız doğum günü sürprizinde özel bir mekan ayarlayabilirsiniz. Böylelikle iyi bir atmosfer ortamında duygu dolu ve mutlu vakit geçirmiş olacaksınız. Mekan seçerken özel yerler dediğimiz sizin için anlam taşıyan mekanlar olabilir. Ona ilk sevdiğinizi söylediğiniz yer, ilk defa tanıştığınız zamandaki mekan, sizin için önemli neresi ise bu tarz yerlerde bu organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sevgiliniz için ince bir davranış olacak ve hatırladığında o anı tekrardan yaşayarak mutluluğuna mutluluk katacaktır.

Mekan seçildikten sonra yapacağınız parti için nasıl bir dekorasyon ve süsleme yapacağınızı seçmelisiniz. Onun için küçük yazışmış onu ne kadar sevdiğinizi anlatabileceğiniz notlar kullanabilirsiniz bu notları balonların ucuna asabilirsiniz ve birlikte güzel çekilmiş anlarını yaşatacağınız resimlerinizi süslemede kullanabilirsiniz. Ortamı daha da romantikleştirme adına güzel kokulu mumlar, sevgilinizin sevdiği çiçeklerle süslemeye devam edebilirsiniz. Burada birbirinizin sevdiği şeylerden yola çıkarak yaratıcılığınızla süslemeleri genişletebilirsiniz. Sadece ikinizin olduğu kutlama dışında bu mutu anı sevdiklerinizin de olduğu bir partiye dönüştürebilirsiniz. Siz hayal edin Hüner hediyelik organizasyon firması olarak biz hayallerinizi gerçekleştirelim.

Yaş Günü Organizasyonu

Yaş Günü Organizasyonu

Yaş Günü Organizasyonu

Anneler bebekleri dünyaya geldikten sonra ilk başta heyecanla yaptıkları organizasyonlar 1. yaş partileridir. Anne ve babalar bugünü iple çekmektedirler. Onlar için tarif edilemez bir duygudur ve bunun için yapılan organizasyonun en özel ve güzel olmasını isterler. Yapılacak işlemlerden biri seçtiğiniz mekanda bebeğiniz için konsept belirlemek. Bu konsept bebeğinizin sevdiği bir kahraman, onun sevdiği bir çizgi film karakteri veya sizin için özel anlamı olan bir şeyi canlandırmak olabilir.

Yapılan konseptle birlikte süslemeler ve ikramlıklar da buna göre hazırlanır. Bebeğinizin için yapacağınız doğum günü masasında yapılan ikramlıklar ve pasta misafirlerinizi karşılayabileceğiniz güzel bir nokta olacaktır. Bu masanın etrafında bebeğiniz için gelen hediyeler yer alabilir. Aynı zamanda bebeğinizin kıyafetini de bu ortama uygun ayarlayabilirsiniz. Sevdiklerinizle bu anı ölümsüzleştirerek en mutlu şekilde geçirebilirsiniz. Bir fotoğrafçı tutmanızı veya sizin için bu anları ölümsüzleştirecek birinin çekim yapmasını öneririz.

Baby Shower Partisi

Baby Shower Partisi

Baby Shower Partisi

Geçmişte pek olmasa da günümüzde oldukça yeri olan anneler tarafından tercih edilen son trend baby shower partileri. Bu partilerin planı yapılırken de yardım almanız gerekebilir. Organizasyon firmaları ve mekanlar baby shower partileri için hazırlıklarını yapıp listelerine bu partiyi aldılar. Bu parti iyi bir hazırlık aşaması gerektirmektedir. Gelen konuklar için ufak sevindirici hediyelikler, özenli sunumlarla ikramlıklar, belirlenen konseptle birlikte afiş hazırlığı, gelen konuklarınız ve çocuklar için çeşitli oyunlar, ortamın süslenmesi, annenin ve babanın uyumu gibi iyi bir çalışma sonucunda hazırlanan partidir. Anne ve baba adayı olarak bu zamanlarda aklınızda birçok soru ile karşı karşıya kalmanız çok normaldir. İşinizi kolaylaştırmak hem de aklınıza takılan soruların giderilmesi için yazımızın devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Baby Shower Partisi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Baby Shower Partisi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Baby Shower Partisi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Sevgili anne ve baba adayları bu mutlu gününüz için sizi ilk öncelikle en içten duygularımızla tebrik ederiz. Annelik ve babalık dünya üzerinde sahip olduğumuz belki de en kutsal duygulardan bir tanesidir. Bu anlamlı, özel anı ölümsüzleştirmek dünyaya gelecek yavrunuz için ön bir rahatlama ve sevdiklerinizle bu dakikaları paylaşmak için baby shower biçilmiş kaftandır.

Anneler bu parti hazırlığına girdiklerinde doğum yapmalarına az süre kalmış demektir. Baby Shower ne demek gelin bunu öğrenelim. Anne adayı, arkadaşları veya annenin eşi tarafından yapılan bu organizasyon anneyi bir nebze olsun doğum stresinden uzak tutmak , moral bulmasını sağlamak amacıyla yapılan doğacak bebeğinize sevimli, güzel hediyelerin geldiği bir partidir. Dünya üzerinde yapılan bu partinin adı baby shower olarak adlandırılsa da Türkçe olarak değerlendirecek olursak annelerin doğum öncesi partisi olarak adlandırabiliriz. Bu parti değişik ve güzel dakikalar geçirebileceğiniz birbirinden farklı hazırlanan konseptlerle popüler olarak günümüzde yerini alarak yaşadığınız şehirlerde bu partileri organize edecek yerler bulabilirsiniz.

Yapacağınız baby shower partisinin mekan seçimini istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Dışarıda bir mekanda varsa evinizin bahçesinde veya evinizde organize bir parti gerçekleştirebilirsiniz. Organizasyonun olacağı mekanı bize bildirdiğinizde Hüner hediyelik organizasyon olarak o mekanı dikkat çekici ve güzel yapmak bizim işimizdir. Eğer bu partiyi evinizde gerçekleştirecekseniz parti hazırlığı ve süsleme için etrafınızdan yakın arkadaşlarınızdan yardım almalısınız. Malum anne adayları son zamanlarda olacağı için bebeğinin ve kendi sağlığını düşünmeli ve kendini çok yormamalıdır. Sizin için eşiniz ve yakın dostlarınız bebeğinizin gelişine harika bir parti yapacaklardır. Hazırlığa başlamadan önce alınacaklar ve gerekli olan ekipmanlar için bir liste yapmanızı öneririz. Bu liste sayesinde işiniz daha kolaylaşacaktır ve unutma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Şimdi bu aşamaları nasıl gerçekleştir, nasıl plan yapılır birlikte inceleyelim.

Planlama

Planlama

Planlama

Baby Shower partisi yapılma zamanı annenin ve bebeğin sağlığını düşünülerek doğru zamanda yapılmalıdır. Annenin durumuna göre doğuma 2 ay kala veya daha önce de yapılabilir. Cinsiyeti belli olan bebeğiniz için konsept hazırlarken bunu göz önünde bulundurarak ona uygun renklerle partiyi organize edebilirsiniz. Tonlamalar yapılırken pastel tonlar tercih edilmekte ama siz farklılık arıyorsanız daha renkli bir şeyler yapabilirsiniz. Mavi ve pembenin dışında son moda trend olan renkleri de tercih edebilirsiniz. Bunlar lila, yeşil, mor gibi renkleri seçerek bu renklerle konseptinize değişiklik katabilirsiniz. Parti dekorasyonu yaparken pelüş oyuncaklar, renklerinize uygun balonlar, sevimli bebek patikleri, sizin bebekliğinizden kalan anlamlı eşyalarla doğum heyecanınızı yansıtarak süsleyebilirsiniz. Davetliler için minik davetiyeler hazırlayabilirsiniz. Gelen konuklara küçük hediyelikler hazırlayabilir onlara da sizin bu mutlu gününüz için anı bırakmış olursunuz.

Doğum Günü Dekorasyon

Doğum Günü Dekorasyon

Dekorasyon

Dekorasyon sağlarken farklı türde konseptler içerirken doğum yaptığınız için bu konseptlere uygun tasarımlar yapabilirsiniz. Evde veya bir mekanda yapılacak parti için baby shower masası yapılması uygun olur ve bu masanın arkasında dekor süslemeler yer almalı ve ikramlıklarda yerleştirilebilir. Masanın etrafına gelen hediyeleri ve sizin hazırladığınız hediyelikleri koyabilirsiniz. Sizin stresten uzak durmanız gerekmektedir. Organizasyon gerçekleştirirken mümkün olduğu kadar kendinizi stresten koruyun ve mutlu olmaya bakın bu sizin partiniz ve mutlu olmanız çok önemli. Süslemeler tamamlandıktan sonra afişler de asılınca organizasyonu tamamlamış olmaktasınız. Sıra partiye gelmekte ve konuklarınızı beklemekte olun.

İzmir Doğum Günü Partisi

İzmir Doğum Günü Partisi

Parti

Hazırlıklar bitti artık derin bir nefes alın ve partinin tadını çıkarın mutlu dakikalar sizleri beklemekte. Parti başlamış ve konuklarınız gelmişse yapılan sohbetler, verilen ikramlar ve düzenlenen oyunlarla parti güzel akıcı bir şekilde devam edecektir. Eğlenmek istiyorsanız aktivite olayını biraz daha geliştirebilirsiniz. Farklı sizi mutlu edecek oyunlar oynayabilir, bebeğinize bugünün anısı olsun isterseniz onun için bir anı defteri edinerek dünyaya gelecek yavrunuz için gelen konukların ona duygularını aktarmalarını sağlayabilirsiniz. Bu anları ölümsüzleştirmek isterseniz ve hatıralarınız artsın diyorsanız bol bol fotoğraf çekilmenizi öneririz. Bu fotoğraflar ileriki zamanda onlara baktığınızda o günleri tekrar yaşar gibi hissedeceğinizden sizde güzel anılar bırakacaktır.

Ayrıca şunu eklemek isteriz. Yapılan aktivitelerle birlikte gelen konukların ve sizin de karnınız acıkacaktır. Verilen ikramların doyurucu olmasına ve sağlıklı ürünler kullanılarak hazırlanmasına özen göstermenizi öneririz. Özellikle sizin için şeker hamurlu gıdalar tüketmek yarar sağlamayacaktır. O yüzden şeker hamurlu ürünleri tercih etmekten uzak durmalısınız. Yaptığınız parti organizasyonu bittikten sonra bir mekan da yapıldıysa zaten kalan eşyaları mekan sahibi toplayacaktır ama evinizde düzenlediyseniz yine partide olduğu gibi yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu güzel gün için mutlu anılar biriktirdiniz ve artık dinlenebilirsiniz.

Doğum Günü ve Baby Shower Organizasyon Firmaları

Doğum Günü ve Baby Shower Organizasyon Firmaları

Doğum Günü ve Baby Shower Organizasyon Firmaları

Bu partileri düzenlerken yapmanız gerekenleri en ince ayrıntılı şekilde sizlere aktardık. Ama bu organizasyonu düzenlemeye vakit bulamayanlar, profesyonel yardım almak isteyenler ve parti için aklındakilerini anlatıp bunu hazırlayacak kişilere ihtiyaç duyanlar için sizlere bunu hazırlayacak firmalardan bahsedeceğiz. Organizasyon sağlayacak firmalar sizin tüm istekleriniz doğrultusunda hazırlık yapacak ve partiyi sizler için planlayacaktır. Hüner hediyelik organizasyon firması ile iletişim sağladığınızda aklınızdakiler en güzel şekilde hızlı olarak gerçekleşecektir. Yapılacak partinin organizasyonunu gerçekleştirirken aynı zamanda ikramlıklar ve bunların servisini de yapılacaktır. Yapılan partiler için mutlu ve sevdiklerinizle güzel vakitler geçirmenizi dileriz.