Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Nikah süsleri sadece Türk Toplumunda değil her kültürde nikahın olmazsa olmaz önemli parçalarındandır. Nikahta keramet vardır sözü nikah öncesi çiftlere söylenen bir söz olmasının yanı sıra adeta nikahtan sonra çiftlerin bir ömür boyu mutlu yaşayacaklarına inanılır. Bir nevi güzel düşünceler ve inanışlar olmakla beraber tabi her evliliğin mutlu olarak devam ettiğini söylemek doğru olmaz.

Her nikah töreninde veya düğün davetlerinde olması beklenen nikah şekerleri günümüzde çağın gerektirdiği şekilde farklı tasarımlarda hediyelik eşyalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel manada baktığımız zaman evlenecek olan çiftlerin mutlu günlerinin anısı olarak geriye kalan hoş ve şirin objeler davetteki konuklara takdim edilir. Davete icabet eden her konuk bu hediyelerden alarak evlerinin en güzel köşelerinde hatıra olarak sergilemektedirler.

Farklı Tasarımlarda Nikah Şekerlerine Neden Gereksinim Duyulur?

Nikah şekerleri hiç kuşkusuz nikahın önemli bir parçasıdır. Herkesin mutlu olması beklenir. Ve düğün davetine gelen tüm konuklara çikolata ve düğün konseptine uygun nikah şekerleri takdim edilir. Her ne kadar nikah şekeri olarak adlandırılsa da aslında farklı tasarımlara sahip olan bu objeler arasında camdan yapılmış biblolar, anahtarlıklar, kalemler ve daha farklı tasarımlarda hediyeler dikkatleri çekmektedir. Evlenecek olan çiftler düğünlerine gelmiş olan konuklarına bu özel günlerinin bir ömür boyu hatırlanmasını sağlaması için bu şirin hediyelerden vermek isterler.

Konuklara verilecek bu şirin hediyeler tamamen çiftlerin beğenisine kalmıştır. Sektörde bu anlamda hizmet veren firmalardan farklı tasarımlardaki nikah şekerleri seçilebilir. Düğün organizasyon firmaları bu anlamda evlenecek olan çiftlere destek olmaktadırlar. Çiftlerin bu hediyelik nikah şekerlerine ayıracakları bütçe de burada önem taşır. Sektörde birçok nikah şekeri tasarımları bulunmaktadır. Fakat gelin ve damadın tercihi ve bu kısma ayırdıkları bütçeye göre nikah şekeri tasarımları farklılık gösterebilir.

Nikah Şekerleri Sayısı Kaç Adet Olmalıdır?

Nikah şekerlerinin kişilerin hayatlarında büyük önemi vardır. Nikah törenleri birliktelikleri resmiyete dökme anlamı taşımaktadır. Dolayısıyla nikah hediyelikleri bu özel günün birer anısı olarak konuklara takdim edilmektedir. Davete katılacak konuk sayısı net belirlenerek sipariş verilmelidir.