34 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Nişan şekerleri sadece ülkemizde değil tüm Dünya’da evliliğin sembolü olarak görülen çiftlerin sevdiklerine verdiği hediyelerdir. Evliliğin güzel bir sembolü olarak görülen önemli bir kültürdür. Evliliğin bir anısı olarak nikaha yada düğüne gelen konuklara sunulan içerisinde süslü şekerler olan nesnelerdir. Günümüzde artık nikah şekerlerinin konuklara verilmesindeki amaç farklıdır. Geçmiş dönemlerde nikah şekerlerinin içerisinde yer alan şekerler yenirken artık sadece bir anı olarak evlerinin özel köşesinde saklanmaktadır.

Dolayısıyla artık farklı çeşitlerde nikah magneti yapılabilmektedir. Son yıllarda fazla yaygınlaşan düğün organizasyon şirketleri ve buna bağlı olarak gelişen hediyelik eşyalar, nikaha dair yapılacak her türlü hediyelikler ve nikah şekerleri de evlenecek çiftler tarafından çok fazla talep görmektedir. Çok sayıda birbirinden farklı tasarımlarda üretilen nikah süsleri arasında camdan veya ahşaptan yapılmış olan biblo modeller dikkatleri çekmektedir. Farklı tasarımlarda olan nikah şekerlerini gerek magnet olarak gerekse süs eşyası olarak saklayabilirsiniz. Evlenen çiftlerin en mutlu oldukları günün anısını evinizin istediğiniz alanında bulundurabilirsiniz.

Farklı Tasarımlardaki Nikah Şekerleri Neden Tercih Edilir?

Genellikle düğün ve nikah törenlerinde konuklara dağıtılan nikah şekerleri geçmiş dönemlerdeki klasikliğinden sıyrılarak farklı konseptlerle karşımıza çıkmaktadır. Geçmiş yıllarda tüllerin arasına yerleştirilen nikah şekerleri sadece gelin ve damadın isimleri yazılı şekilde olurdu. Günümüzde ise artık nikah şekeri formatında yapılsa da artık içlerinden şeker çıkmıyor. Daha çok o güzel günün anısı olacak şekilde lavanta kokusuyla harmanlanmış farklı tasarımlardaki biblolar, jel mumlar ve ahşaptan yapılmış objeler gibi daha birçok farklı tasarımlarda hediyeler konuklara dağıtılmaktadır.

Dediğimiz gibi burada amaç zaten sevilen konuklara günün anlamını teşkil eden tatlı birer hatıra bırakmaktır. Elbette trend tasarımlardaki nikah şekerlerinin içinden şeker çıkmadığı için davete gelen konuklara ekstradan çikolata ve şeker takdim edilmektedir.

Günümüzün Nikah Şekeri Fiyatları Nasıldır?

Nikah şekerleri günümüzde farklı konseptlerde yapılmaktadır. Kimi çiftler düğünün konseptine uygun renklerde nikah şekeri tasarımı istemektedir. Dolayısıyla burada kullanılan malzeme ve adet sayısı ön plana çıkar. Net bir sayı ve model belirlendikten sonra fiyat kararlaştırılır.