Genel Konular

Nikah Şekeri Ne Zaman Ve Nasıl Dağıtılır ? İşte Cevaplar

Nikah Şekeri Ne Zaman Ve Nasıl Dağıtılır ? İşte Cevaplar

Nikah yapacakların merak ettiği konulardan birisi olan nikah şekeri ne zaman ve nasıl dağıtılır sorusuna net cevaplar veriyoruz.

Evlenecek çiftler için düğün hazırlıkları zaman zaman stresli geçebilmektedir. Ancak genel olarak çok eğlenceli olan düğün hazırlıkları büyük özenle yapılır ve düğün anında yüksek coşkulara sebebiyet verir. Bu düğün hazırlıklarından bir tanesi nikah şekeridir. Nikah şekeri en mutlu gün olan düğün gününde dağıtılır ve hem lezzetiyle hem de günün verdiği heyecanla çok güzel bir mutluluk ortaya çıkarır.

Davetlilerin damaklarını şenlendiren nikah şekerleri aynı zamanda onlara bıraktığınız güzel bir anı ya da hatıra olacaktır. Bu nedenle de nikah şekerleri en güzel şekilde seçilir ve en lezzetlileri bulunup davetlilere dağıtılır.

Ancak bazen nikah şekerinin ne zaman, nasıl dağıtılacağı bilinmeyebilir. Bu yüzden bu sevimli hediyenin ya da hatıranın hak ettiği özeni nasıl göreceği hakkında araştırmalar yapılır. Peki düğün hazırlıklarının vazgeçilmezi olan nikah şekeri ne zaman, nasıl dağıtılır?

Nikah Şekeri Ne Zaman Dağıtılır?

Nikah Şekeri Ne Zaman Dağıtılır?

Nikah Şekeri Ne Zaman Dağıtılır?

Nikah şekerinin dağıtılabileceği ve güzel bir hatıra bırakabileceği pek çok zaman bulunmaktadır. Özellikle de davetliler düğün alanına girerken dağıtılırsa çok güzel bir karşılama yapılmış olur.

Nikah şekerinin dağıtılabileceği başka bir zaman ise davetliler arasında nikah şekeri sepetini dolaştırmaktır. Böylece her davetliye tek tek özen gösterilerek dağıtılan şeker, davetlilerde mutluluğa neden olacaktır.

Bu tatlının takı töreninden sonra dağıtıldığı da sık sık görülmektedir. Ayrıca nikah şekerinin dağıtılacağı başka zamanlar ise davetliler düğünden ayrılırken ve davetlilerin düğün masasına erkenden bırakmak olabilir. Peki nikah şekeri nasıl dağıtılmaktadır?

Nikah Şekeri Nasıl Dağıtılır?

Nikah Şekeri Nasıl Dağıtılır?

Nikah Şekeri Nasıl Dağıtılır?

Nikah şekerinin hangi zamanlarda dağıtılabileceği öğrenildiğine göre artık nasıl dağıtılacağı merak konusu olmuştur. Nikah şekeri dağıtılacağı her anda güler yüzle dağıtılmalıdır. Bu dağıtılmasındaki en önemli kuraldır. Çünkü böylesine güzel bir günde davetlileri de mutlu etmek sevgiyle karşılanacaktır.

Nikah şekeri eğer davetliler düğün alanına giriş yaparken dağıtılacaksa ve düğün alanının girişinde herhangi bir anı ya da fotoğraf köşesi bulunuyorsa uygun bir şekilde şekerler o kısma yerleştirilebilir. Eğer çok fazla nikah şekeri varsa da doğrudan sepet ya da herhangi bir kutunun içerisinde misafirler karşılanarak ikram edilebilir. Böylece davetliler masaya elleri boş gitmez ve nikah şekeriyle beraber eşlik ederler.

Eğer bu şekeri davetliler arasında sepetle dolaştıracaksanız görevlenen birkaç kişi nikah şekeri sepeti ya da sepetleri davetliler arasında gezerek her birine doğrudan verebilir. Böylece güzel ve samimi bir ortam da yakalanmış olur. Eksik kalmadığına emin olmak için de düğün yerinin çıkış yerinden bir kişinin gözetlemesini isteyebilirsiniz.

Takı töreninizi davetlilerin yanınıza gelerek tebrik etmesi şeklinde gerçekleştirecekseniz onlar size takı taktıktan sonra siz de görevlendirdiğiniz kişilerin aracılığıyla beraber misafirlerinize nikah şekeri dağıtabilirsiniz. Misafirleriniz size iyi dileklerini sunarken siz de onlara güzel bir hatıra vermiş olursunuz. Böylece maddi bir gelir sağlayan kişilere daha değerli bir manevi ödül sunarsınız.

Ayrıca davetliler düğün salonundan çıkarken nikah şekeri dağıtacaksanız düğün yerinin çıkışına görevlendirdiğiniz kişileri yerleştirmelisiniz. Böylece düğün alanından çıkış yapan bireylere nikah şekeri takdim edilir ve düğün bitse de geçirilen zaman ufak bir hediye ile unutulmaz ve hep akıllarda kalır. Hem böylece herkesin nikah şekeri aldığından da emin olabilirsiniz.

Düğünden önce davetlilerin masasını hazırlamak da büyük bir özen ister. Bu özen sırasında her masaya sandalyede oturacak kişi sayısı kadar nikah şekeri bırakabilirsiniz. Böylece herhangi bir zaman kaybı ya da izdiham önlenebilir ve düğün sırasında davetliler şekeri istediği zaman tüketebilir. Ayrıca jest olsun diye de masada oturacak kişi sayısından biraz daha fazla nikah şekeri koyarak güzel bir takdir toplayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir