Blog

Evde Nikah Şekeri Paketleme Yaptıran Yerler mi?

Evde Nikah Şekeri Paketleme Yaptıran Yerler mi? Aman Dikkat!

Evde nikah şekeri paketleme işi yıllardır bilinen bir iştir. Özellikle pandemi döneminin etkileri ve ekonomik durumların kötüleşmesi ile insanlar daha çok ek gelire ihtiyaç duymaktadır. Bunlardan birisi de evde nikah şekeri paketleme işidir. Fakat bu işi fırsat bilen dolandırıcı kişiler ek gelir ihtiyacına sahip insanların durumlarını göz ardı ederek, paralarını almaktadırlar.

Evde Nikah Şekeri Yaptıran Yerler Var mı?

Hüner hediyelik olarak uzun zamandır bizler de nikah şekeri imalatı yapmaktayız ve bu süreçte hiçbir zaman dışarıya nikah şekeri işi vermedik ve çevremizde de veren yerleri görmedik. Çünkü her ne kadar eskiye göre organizasyon işleri durmuş olsa da normal olduğu dönemlerde de birçok firma yakinen tanıdığı kişilere,  eş dost çevresine veya yakın bölgede ki kişilere vermektedir. Yani şuan evde paketleme yaptıracak bir firma şuan için bulmanız neredeyse imkansızdır. Yaptırdığını iddia eden varsa da dikkatli olmalısınız.

Peki Nasıl Dikkatli Olmalıyız?

Bu işi yapacak kişilerin zaten bir ihtiyacı olduğu için yapmaktadır. Yatırım yapmak istese başka işlere yapıp daha iyi kazançlar elde edebilir. Bu yüzden mantıklı düşündüğümüz de bu iş karşılığı her hangi bir ücret talebinde bulunan kişiler genellikle paranızı alıp ortada kaybolmaktadır. Nikah şekeri yapımı için gerekli olan malzemeler vardır, bunlar silikon tabancası, silikon vb. malzemelerdir. Genellikle sizlerden bunların parasını isterler. Fakat sormamız gereken şu, bir firma da işe başladığınız hangi firma sizden kullanacağınız makinaların veya diğer eşyaların parasını ister? Bu yüzden kendinizi güvenceye almak adına atacağınız en sağlıklı adım, sizlerden bu iş karşılığı bir ödeme talep eden kişilerden uzak durmanızdır.

Evde İş Yapmak İstiyorum Diyorsunuz Sanırım

Malum ekonomik durumlar ülke olarak hepimizi olumsuz yönde etkiledi ve ev hanımları başta olmak üzere hemen hemen herkes bir ek gelir derdine düştü. Kendinizi dolandırıcılara yem etmeden yapabileceğiniz birçok iş mevcuttur. Fakat şuan pandemi sebebi ile bir çok yer kapalı olduğu için şuan ek gelire sahip olabileceğiniz bir iş zor olabilir. Biraz da kabiliyetinize göre farklı alanlar da kolaylıkla işler bulabilirsiniz. Pandemi özellikle sanal ticareti arttırdığı iççin bu alanlar da bir iş arayışına girebilirsiniz. Bunların başında özellikle makale yazarlığı, sosyal medya yönetimi vb. işler olabilir. Bu ve benzeri alanlarda kendinizi geliştirirseniz çok ciddi bir ek gelire sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir