Blog

Cinsiyet Öğrenme Partisi Nedir? 3 Farklı Yöntemle Yapılışı

Cinsiyet Öğrenme Partisi (Gender Party) Nedir? Nasıl Yapılır?

Cinsiyet öğrenme partisi ya da gender party son zamanların popüleri haline gelen bir kutlama törenidir. Anne ve baba adayları bebeklerinin kız mı yoksa erkek mi olduğunu öğrenmek için bu partiyi düzenler. Ortam pembe ve mavi renkler ile donatılır. Anne ve baba adayları siyah balonun içine bebeğinin cinsiyetine göre mavi ya pembe konfetiler doldurulmuş balonu patlatır. Konfeti pembe çıkarsa bebek kız, mavi çıkarsa bebeğin erkek olacağı anlamına gelir.  Bu parti sayesinde sevdikleriyle güzel ve özel anlar yaşarlar.

Cinsiyet Öğrenme Partisi (Gender Party) Nedir?

Cinsiyet Öğrenme Partisi (Gender Party) Nedir?

Cinsiyet Öğrenme Partisi (Gender Party) Nedir?

Cinsiyet öğrenme partisi, adından da anlaşılacağı gibi bebeklerin cinsiyetinin sürpriz ve eğlenceli bir şekilde öğrenilmesi için düzenlenir. Evin yeni miniğinin kız mı yoksa erkek mi olacağını öğrenmek için büyük bir heyecanla ve merak içinde beklenir. Bebeğin cinsiyeti 12. haftadan itibaren  öğrenilmeye başlasa bile 16. hafta  itibarı ile açığa kavuşur. Doktor bebeğin cinsiyetini anne ve babaya söylemez. Çiftler bebeklerinin cinsiyetini sevdikleri ile beraber parti alanında öğrenmek ister. Anne ve baba adayları ağzı sıkı bir yakınını seçer. Doktor yalnızca bu kişiye bebeğin cinsiyetini söyler.

Evlerde, ev bahçelerinde, kafelerde ya belli başlı yerlerde özel alanlar hazırlanır. Bu partiyi düzenlemek için organizasyon şirketi ile anlaşma yapılır. Onlar tarafından parti yapılacak alan itina ile süslenir. Parti alanı pembe ve mavi renkli malzemeler ile süslenir. Masada bulunan ikramlıklar da pembeli mavili hazırlanır. Pembe renk kız bebeği, mavi renk ise erkek bebeği temsil eder.

İsteğe göre anne ve baba da uyumlu olması için mavili pembeli giyinir. Ya da çiftler uyumlu renkli kıyafetler giyerler. Ama bu tamamen isteğe bağlı. Cinsiyet öğrenme partisi malzemelerini temin etmek için Hüner Hediyelik Organizasyon sitesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Anne ve baba adayları bebek haberlerini aldıktan sonraki mutluluğu yaşamalarının ardından hayatlarının en güzel anlarından birini daha yaşamış olacak. Bebeğin cinsiyetini öğrenene kadar ‘acaba kız mı olacak yoksa erkek mi’ diye sürekli içlerinden tekrar edecekler.

Partide onların yanında olan aileler ve arkadaşlar da bu güzel anlara şahitlik etmiş, onlarla beraber mutluluk gözyaşı dökmüş olacak. Sevdiklerinizle güzel ve unutulmaz eğlenceli bir anı daha hatıra defterinize kaydetmiş olacaklar. O anları anbean fotoğraflarlar ve hatıra albümüne eklerler. O anlara daha da eğlence katmak için cinsiyet tahmin etme oyunlar oynanabilir. Örneğin davetliler tahmin ettiği cinsiyeti bir kağıda yazarak sandık ya da bir kutunun içine atabilirler. Cinsiyeti doğru tahmin eden kişilere hediye verilebilir.

Cinsiyet Öğrenme Partisi Nasıl Yapılır?

Cinsiyet Öğrenme Partisi Nasıl Yapılır?

Cinsiyet Öğrenme Partisi Nasıl Yapılır?

Günümüzün modası haline gelmiş olan cinsiyet öğrenme partisi, birçok seçeneği bizlere sunuluyor. Biz sizlere belli başlı en bilindik seçenekleri verelim. Cinsiyet öğrenme partisi nasıl yapılır diye merak edip soranlar için:

Balon İle Cinsiyet Öğrenmek

Balon İle Cinsiyet Öğrenmek

Balon İle Cinsiyet Öğrenmek

En çok tercih edilen yöntemdir. Bunun için siyah bir balon alınıyor. İçerisi bebeğin cinsiyetine göre pembe ya da mavi konfetiler konur. Balonun üzerinde boy or girl (kız ya da erkek) yazar ya da soru işareti olur. Davetliler 10’dan geriye doğru sayar ve en sonda anne ve baba adayı balonu aynı anda bir iğne yardımı ile patlatır. Konfetiler pembe çıkarsa bebek kız, mavi çıkarsa erkektir.

Kutu İle Cinsiyet Öğrenme

Kutu İle Cinsiyet Öğrenme

Kutu İle Cinsiyet Öğrenme

Bunun için büyük bir kutu temin edilir. Bebeğin cinsiyetini öğrenen kişi pembe ya da mavi balonları kutunun içerisine yerleştirir. Çiftler kutunun olduğu alana gelerek kutuyu açar. İçinden çıkıp uçan balonların rengine göre bebeğin cinsiyeti öğrenmiş olunur.

Pasta İle Cinsiyet Öğrenme

Pasta İle Cinsiyet Öğrenme

Pasta İle Cinsiyet Öğrenme

Bebeğin cinsiyetinin yazılı olduğu zarfı pasta yapan kişiye vererek pastanın içi kızsa pembe, erkekse mavi olması söylenir. Pastanın dışı beyaz ya da yarısı mavi yarısı pembe olur. Çiftler pastayı kestiğinde bebeğin cinsiyeti açığa kavuşmuş olur.

Beyaz Tişört İle Cinsiyet Öğrenme

Beyaz tişört ile cinsiyet öğrenme sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Anne ve baba adayı beyaz tişört giyer, gözlerini göz bandı ile kapatır. Bebeğin cinsiyetine göre ellerini pembe ya da mavi boyaya batırırlar. Boyalı ellerini annenin göbeğine ya da birbirlerinin tişörtüne bastırırlar. Çiftler gözlerini açtığında tişörtlerinin üzerindeki renge bakarak bebeklerinin cinsiyetini öğrenmiş olurlar.