Vazgeçilmez Nikah Şekerciniz; Hüsna Hüner

Vazgeçilmez Nikah Şekerciniz; Hüsna Hüner

Çiftler evlenme kararı aldıktan sonra koşuşturmacalar başlar, aileleri tatlı telaşlar, heyecanlar sarar. Çünkü evlenecek olan çiftleri birçok hazırlıklar bekler. Bu hazırlıklar arasında çok önemli bir detay vardır. O da bir nikahın olmazsa olmazları arasında yer alan nikah şekeri. Geleneklerimize önem veren aile yapımızda nikah sonrasında gelen misafirlere mutlaka nikah şekeri ikram edilir. Eski zamanlarda süslü bir tül içerisinde badem şekeri koyarak ve renkli kurdele bağlanarak dağıtılan nikah şekeri yılların geçmesiyle farklı şekillere büründü. Son yıllarda badem şekeri yerine lavanta bitkisi kullanılarak, hoş kokulu nikah şekeri de kullanılabilmektedir.

Nikah şekerini önemli kılan nokta ise bir hatıra eşyası olarak kullanılarak saklanmasıdır. Yıllar sonra bile bakıldığında kişinin aklına sizler gelirsiniz. Yani nikah şekeri sizlerin karakterlerini yansıtan ve kendinizle bağdaştırabildiğiniz bir modelde olması önemli bir noktadır. Dolasıyla bu kadar önemli bir ürünün modası da bulunmaktadır. Her sene farklı modeller, çeşitler ve süslemeler ile karşımıza çıkabilmektedir. Bu senenin modası olarak da Ahşap Nikah Şekeri kullanılmaktadır. İnceliği ile zarif bir görünüme sahip olan, hafifliği ile düşürülme tehlikesi olmayan bu nikah şekerleri senenin gözdesi olarak tercih edilmektedir.

Nikah Şekerleri

Genellikle mıknatıslı ise buzdolabı süsü olarak asılır, değilse mutlaka salonun bir köşesinde kendini gösterecek şekilde süs eşyası olarak konulur. Bu nedenle de görümün ayrı bir önem taşır. Bunu düşünerek fotoğraf yerleştirebilecek şık görünüme sahip Çerçeveli Nikah şekeri modellerimiz bulunmaktadır. Nikah şekerlerimiz özel tasarım şekerler olup, çeşitlerimiz fazladır. Mutlaka kendinize en uygun olanı seçebileceğiniz, sizi anlatan bir nikah şekerimiz vardır. Bizim en önemli özelliğimizde Türkiye’nin dört bir yanına hizmet vermemizdir. Yani hangi şehirde istikamet ederseniz edin sizlere hizmet verebiliriz.

Benzer Konular:

Farklı Modellerle Tasarlanmış Bebek Şekeri

Farklı Modellerle Tasarlanmış Bebek Şekeri

Yeni doğan bebekler için gelen misafirlere ve konuklara genellikle şeker...

Bebek Şekeri Modelleri İle Kaliteyi Ucuza Sunuyoruz

Bebek Şekeri Modelleri İle Kaliteyi Ucuza Sunuyoruz

Geçmişten günümüze kadar gelen her dönemde farklı hediyeler ile bebek...