Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Bir mekânın en önemli aksesuarlarından biri ve olmazsa olmazlarındandır perde. Farklı seçeneklerle dekorasyonu zenginleştirir ve aynı zamanda mahremiyetinizin keyfini çıkartmanıza ya da güneşten korunmanıza olanak tanır. Ancak yaşam mahremiyeti, perde seçimindeki tek neden değil. Perde modeli seçiminde, ortamın şık bir görünüme ulaşması isteği de önemli bir etmendir. İnsanlar artık daha yaşanabilir yaşam alanlarına sahip olmayı hedeflemekte ve yaşam alanlarını güzelleştirmeye çalışmaktadır.

Teknoloji ilerleyip yaşam tarzımızda her şeyi değiştirdikten sonra, bu değişimden perdeler de payını almıştır. Bu değişimden sonra artık hayatımıza stor ve zebra perde girmiştir. Stor ve zebra perde, hem şıklığın hem de verimliliğin bir birleşimi olduğundan günümüzde en çok tercih edilen perde çeşididir. Eviniz ve işyerleriniz için kusursuz bir pencere ve hatta kapı penceresi çözümlerinden olan stor ve zebra perdeyi ofiste kullanacaksanız, ofis alanınızı da eviniz gibi hissedeceğinizden hiç kuşkunuz olmasın.

Hem kullanım kolaylığı hem de tasarım özellikleri yüzünden, oldukça trend olan stor ve zebra perde, modern tasarıma sahip mekânların olduğu gibi artık uygun modelleri ile klasik mekânların da havasını değiştirmektedir. Sizi mutlu eden modeli bulmanız için çok çeşitli tasarımları, desenleri, renkleri ve kumaşları keşfedebilirsiniz. Bir odanın görünümünü derhal değiştirmek istiyorsanız, stor ve zebra perde hızlı ve pratik bir seçenektir.

Stor ve zebra perde ürünleri arasında mutlaka, her türlü zevke ve mekâna uyum sağlayan uygun bir perde bulabilirsiniz. Tüm modeller, mekânın havası ve kişisel talepler olarak tercih edilebilir. Farklı seçeneklerle, dekorasyonu zenginleştirirler. Yoğun talep üzerine, tüketicinin isteği doğrultusunda daha birçok farklı model üretilmektedir.

Tasarımda Çok Yönlülük Ve Sağlamlık

Stor ve zebra perde çok yönlüdür ve iç mekânlarınızda sadece modern tasarımlarla değil, bazı geleneksel tasarımlarla da uyumludur. Temiz çizgiler, desenler çağdaş temalı bir oda için muhteşemdir ancak şeffaf ve yumuşak kumaşlar, geleneksel tasarımlara doğrudan uyum sağlayabilir. Aynı zamanda, kullanım alanı itibariyle seçtiğiniz modele göre hem şık hem de spor bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Kullanılan renk şemaları, tasarımı çok daha çekici hale getirmektedir.

Stor ve zebra perde kullanımı, montajı, demontajı ve temizliği oldukça kolay olduğundan pratiktir. Stor ve zebra perdelere sahip olmanın birçok avantajı vardır. Stor ve zebra perde kendi çoklu renk ve desen tasarımları ile bize yenilikçi bir yaşam tarzı katmaktadır. Desenli ve desensiz modeller, müşterilere yeni deneyimler yaşatır.

Konfor seviyenizi arttırmak için bir güneşlik görevi gördüğü gibi, insanda sanatsal bir his de uyandırır. Pencere iç ve dış dekorunuzu tamamlar ve farklı stil, renkte olduğu gibi farklı pencere şekillerinde de mevcuttur. Stor ve zebra perde, yenilikçi kumaş yelpazesi, zarafet ve harika görsel efekt sunan mükemmel bir karışımdır. Başka hiçbir perdenin ulaşamadığı ışık kontrolü sağlar. Pencerelerinizi perdelerden daha iyi yalıtan bu perde, toz ve nemin odaya girmesini de önlemek gibi bir özelliğe sahiptir. Diğer perde çeşitlerine göre çok daha dayanıklıdır. Sağlamlığı onu uzun süreli kullanım için ideal kılar.

Yeni Nesil Perdede İşlevsellik

Bazı insanlar, stor ve zebra perdeyi sadece değişiklik istedikleri için, bazıları kontrol edilmesi kolay olduğu için satın alırken, bazıları ise çevresindeki insanlardan görüp beğendiği için satın almaktadır. Ama çoğu insan işlevselliği için satın alır.

Stor ve zebra perde, odanızdaki gün ışığı ve mahremiyet seviyesini kontrol etmenizi sağlayan modern bir pencere uygulamasıdır. Görüş yelpazesi, renkli şeritler ve şeffaf katmanlardan oluşan iki veya üç katmanlı kumaş kullanılarak oluşturulur. Mükemmel gündüz ve gece çözümü olan stor ve zebra perde, değişen şeffaf ve düz çizgili iki kat kumaş sayesinde size sonsuz ışık kontrolü sağlar. Gün ışığını filtrelediği gibi UV ışınlarını da en aza indirger. Örneğin, ofiste kullanıyorsanız bilgisayar ekranının parlamasını azaltır. Stor ve zebra perde, her mekân için mükemmel bir seçimdir.

En Şık Stor Perde Modelleri

Perde endüstrisinde çığır açan tüm stor perdelerin her biri, dekoratif bir pencere uygulaması olsa da birçok isimle bilinmektedir. Bu popüler ürün aynı zamanda çift gölge, alternatif gölge, geçiş gölgesi, alternatif perde, ambio, prestij ve kaskad gölgeler olarak da bilinmektedir. Bu tür bir gölgelik birçok nedenden dolayı yenidir. Modern ve pratik olmanın yanı sıra incelik, verimlilik, ve stilin bir karışımını sunar. Çift kat oluşu, optimum ve hassas ışık filtreleme kontrolü sağlamaktadır.

Kullanımı basittir, bu da onu daha da çekici hale getirir. Alternatif kumaş şeritler, bu pencere kaplamasının açık konumdan kapalı konuma sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlar. Çağdaş dekorun favorisi olan stor perde, her odadaki atmosferi uyumlu hale getirir. Yüksek kaliteli koleksiyonlar çok sayıda renk, kumaş ve ince tüllerde mevcuttur ve spesifikasyonlara göre üretilir. Stor perde farklı modellerden oluşmaktadır. Bunlar, kumaş stor, tül stor, stor zebra, karartma stor ve screen stor modelleridir.

Kumaş stor, seçilen kumaşa bağlı olarak odayı güneş ışınlarına karşı korur. Böylece mobilyalarınızı koruma altına almış olursunuz. Tül stor, kalın kaliteli örme tül ile üretilir. Düzleştirme apre işlemi ile yapılmıştır. Temizliği kolaydır ve nemli bir bezle silmek yeterlidir. Stor zebra modelinde gün ışığının yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Bu yeni nesil perde modelinin kullanımını bir zincir yardımıyla olmaktadır. Karartma stor perde ise, ortamın tamamen karanlık olmasını isteyenler için idealdir. Kullanılan kumaşın özelliğine bağlı olarak, zararlı güneş ışınlarına engel olur, ısı yalıtımı sağlar. Kaliteli bir uyku deneyimi yaşamak isteyenler için tavsiye edilmektedir. Screen stor perdenin özelliği, güneş önleyici olmasıdır.  Bu modelde kullanılan kumaş, güneşin zararlı ışınlarına engel olur. Bu modelde ayrıca,  antibakteriyel kumaş kullanılır. Aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlamaktadır.

Stor Ve Zebra Modelinin Özellikleri, Temizliği Ve Fiyatı

Evinizde yeni bir görünüm yaratmak için yenilikçi bir stor perde heyecan verici olabilir. Ancak çok sayıda pencere uygulaması mevcut olduğundan, doğru stili seçmek bazen kafa karıştırıcı olmaktadır. Eviniz ve hatta ofisleriniz için en kolay seçim daima stor zebra perdedir. Modaya uygun ve özelleştirilebilir olduğu için tercih edilen bu model, ayrıca, pencerelerinize şık ve modern bir görünüm katar.

Çocuk odası zebra perde, genç odası zebra perde, mutfak zebra perde stor zebra perde çeşitleri arasındadır. Düz, dantelli olabildiği gibi başta, en çok tercih edilen çiçek ve hayvan deseni olmak üzere farklı desenli olanları da vardır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen ve beğenilen model olan stor zebra perde, opak şeritler bulunan saydam bir kumaştan imal edilmektedir. Gün ışığının odaya girmesini sağlaması için gündüz tül olarak, gece de dışarıdan içerinin görünmemesi için güneşlik olarak kullanma amaçlı tasarlanmıştır. Ayrıca kullanımı çok kolay olan bu perde, mekanizmalı bir perde olduğu için rahatça açılıp kapanabilir. Temizliği kolaydır, özellikle de leke tutmayan bir kumaş seçildiğinde. Desen, renk ve model seçeneği zengindir. Böylece mekâna uygun tasarımlar seçilerek modern, şık ve harika bir ortam yaratılmasını sağlar.

  • Odalarınızı güzelleştirir. Şık ve fonksiyoneldir.
  • Gizliliğinizi kontrol edersiniz.
  • Mobilyalarınızı, döşemelerinizi güneş ışığından korur. Ekstradan güneşlik takmanıza gerek yoktur.
  • Ortam aydınlatmanızı ayarlar.
  • İki farklı kumaş katmanının üst üste binmesi, işlevselliğini artırır.
  • Işık kontrolünü rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Enerji tasarrufu sağlar.
  • Dingin bir ortam oluşturmaya da yardımcı olur.

 

Güzel ve modern tasarımları nedeniyle yıllar içinde popülerlik kazanan stor zebra perde, eviniz için doğru bir seçimdir. Büyük olasılıkla, daha önce mağazalarda veya bir arkadaşınızın veya ailenizin evinde görmüşsünüzdür. Bu pencere kaplaması size geleneksel tonların işlevselliğini çağdaş bir görünümle sunmaktadır. Işığı filtrelemek veya engellemek için kullanılan alternatif şeritler, ona zebra perde adının verilmesine neden olmuştur. Bu ürün, her konumda, her ortama zarif bir hava katacaktır. Artık pencereleriniz için basit stiller ile sınırlı kalmayın. Benzersiz renk ve desen yelpazesiyle dekorunuza derinlik ve sıcaklık katabilirsiniz.

Stor zebra perde, aynı zamanda dayanıklıdır da. Kullanımı ve montajı oldukça kolay olan bu perde modelinin desenli çeşitleri fazlasıyla rağbet görmektedir. Rahatça takılıp çıkartılabilir bir özelliğe sahip olduğundan, kirlendiğinde dilerseniz çıkartabilir dilerseniz de çıkartmadan, yerinde yumuşak bir bez, beyaz sabun ve ılık su yardımıyla silebilirsiniz. Stor zebra perde, çocuk odaları, genç odaları, mutfak, salon kısacası evin her odası için kullanıma uygundur. İş alanlarında da kullanımı fazlalaşan stor zebra perde fiyatı her bütçeden kullanıcıya uygun seçenekler sunar. Stor perde fiyatları da iki perde arasındaki ufak farklılıklar nedeniyle 60 ila 120 TL arasında değişmektedir.

Stor Ve Zebra Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Modelleri gün geçtikçe değişen, çeşitlenen ve yenilenen stor perdelerin karşımıza çıkan en son modeli Stor zebra perde  modelidir. Görünümünün güzel ve modern oluşu onu tercih sebebi yapmaktadır. Eğer siz de evinize zevkli olduğu kadar, modern bir görünüm katmak istiyorsanız stor zebra perde doğru seçenek olacaktır.

Kumaşın üzerindeki çizgiler yüzünden zebra adını alan bu modeldeki ilgi çekici ve fevkalade desenler tercihinize, oda dekorasyonuna ve odanın kullanım amacına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Böylece odanızda veya evinizde bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Kısacası, en son model stor perdenin en fazla tercih edilen desenlerle olan birleşimi ortama göz ardı edilemeyecek bir ambiyans katmaktadır.

Stor zebra perde seçimi yaparken mutlaka odanızın görünümünü, duvar rengini, halı renk ve desenini göz önünde bulundurun. Odanızdaki pencere miktarı ve pencere ölçüsü de bu seçimde büyük bir rol oynamaktadır. Bu perde modelinde seçim yaparken, kumaş yapısı da büyük önem kazanmaktadır. Kalitesiz kumaşa sahip bir stor zebra perde, zaman içerisinde temizlik ve sıkça düzenek kullanılması sebebiyle yıpranır. Bu yıpranma sonucunda da ortaya, solmuş ve eskimiş bir görünüm çıkar. Evinizin vitrininiz olduğunu unutmayın. Stor ve zebra perde seçimiyle ne kadar zevkli olduğunuzu gösterin ve evinize kattığınız albeninin keyfini çıkartın.

Zebra, vahşi krallığın en eşsiz görünümlü canlılarındandır. Kendine has siyah ve beyaz çizgileri, şeffaf ve hafif filtreli görünümleri ile doğal habitatında göze çapmaktadır. Şayet çarpıcı bir tasarım ifadesi oluşturan lüks ve tıpkı zebranınki gibi göze çapan bir görünüm arayışındaysanız, zebra perde tonları sizin için mükemmel bir pencere uygulaması olacaktır.

Göz kamaştırmak için tasarlanan stor zebra modeli, hem işlevsellik hem de görsellik açısından benzersiz stor perde modelidir. Yumuşak şeffaf katmanlar ve zarif dokulu kumaşı sayesinde pencerelerinize cesur, temiz çizgiler katar ve sofistike bir görünüm yaratır. Çağdaş ve minimalist iç mekânlar için harikulade bir tamamlayıcıdır.

Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Stor perde modelleri, diğer geleneksel perdelerde olduğu gibi korniş ile kullanılmaz. Üzerinde boru şeklinde dekoratif bir düzenek vardır. Montaj, duvar ile tavanın birleşti bölgeye yatay olarak yapılmaktadır. Montajın ardından, perde düzeneği ile takılır ve atık kullanıma hazırdır. Takma ve çıkarma işlemi oldukça kolay olan stor zebra perde ve stor perde modellerinde bir tek dikkat edilmesi gereken husus, kumaş yapısı yüzünden bu takma çıkarma işlemlerine dikkat edilmesidir. Çünkü perdede katlanma olursa kalıcı kat izleri yüzünden perdenin muhteşem görselliği bozulacaktır.