Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

İnanması zor ama bir zamanlar mutfak insanlar için bugün olduğu gibi sosyal bir alan ve bir aktivite merkezi değildi. Yüzyıl önce mutfak, yemek pişirme ve başka pek az şey için kullanılan faydacı bir alandan başka bir şey değildi. Zamanla mutfak da evrildi ve bir evin belki de en önemli alanı halini aldı. Cihazların sürekli yenilenmesi ve sürekli değişen stiller ile mutfaklar, sadece yemek pişirme alanı olmaktan çıktı. Klasik mutfaklıktan günümüzün popüler olan şık, havadar odası olmaya terfi etti. Bu da, alışkanlıklarımızın ve yaşam tarzlarımızın evrimini sergilemektedir.

Artık mutfak, renkli ve canlı bir oda kategorisindedir. Açık mutfak konseptli evler ortaya çıktı. İçinde oturma alanları olan kapalı mutfak konseptleri ortaya çıktı.  Artık insanlar mutfaklarını, bir yemek odası, bir salon ve bir oturma odasına dönüştürdü.  Günümüzde mutfak, yemek pişirmek için olduğu kadar çok amaçlı bir oda olarak görev yapıyor.

Mutfak Stor Perde İle Rüya Gibi Mutfaklar

Mutfak,  ister bir kutlama olsun ister bir araya gelme olsun ya da normal bir tartışma olsun bir ailede en fazla etkileşime tanık olan yerdir Unutulmamalıdır ki mutfak, hanımların küçük dedikodularını yapmak için de en sevdiği yerdir. Her mutfağın anlatacak küçük bir hikâyesi vardır ve mutfak için iyi bir ambiyans ve dekor şarttır. Mutfak tasarımınız zevkinizin ve yaşam tarzınızın aynasıdır. Evin kalbi olarak aynı zamanda bedeniniz, zihniniz ve ruhunuz için enerji kaynağıdır. Yemek pişirmek için kullanılan eski mutfak kavramı artık yok.

Şimdi, yakınlarınızla unutulmaz deneyimler yaşayacağınız faydacı bir alan var. İnsanların sohbet ettikleri, yemek pişirme, plan yapma gibi zamanlarının çoğunu geçirdikleri mutfak, evin yeni oturma odası olarak rahat bir atmosfer ve harika bir tasarım ile etkileşimler kurup, daha da büyüyecek ve özel olacaktır. Mutfağınızı özel kılacak bu tasarım ve etkileşimlerden biri de mutfak perdesidir.

Perdeler, herhangi bir odanın dekorasyonunda önemli bir etmendir. Ancak, perdelerin rolü sadece dekorasyonla sınırlı kalmamaktadır. Ev dekorasyonunda çok önemli bir yere sahip bir eşyanın bile çok özel bir şeklini alır. Perde seçimi ve çeşitli formlarda gelen perde renkleri, stil denklemini ön plana çıkartır. Bu nedenle, perde seçimi sadece dekorasyonla değil, yaşam tarzıyla da alakalıdır. Bu, mutfak dekorasyonunda seçilecek perde için de geçerlidir. Ancak bazen, mutfak için perde seçiminde birkaç zorluk ortaya çıkmaktadır.

Mutfak sıcak olma eğilimindedir ve dağınık olabilir. Bu da, sıcağa dayanabilecek pratik bir perdeye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Mutfakların son derece esnek pencere uygulamalarına ihtiyacı vardır. Herkesin birlikte kahvaltı yaptığı yoğun sabahlarda, bazı günleri aydınlığa kavuşturmak ve bazen de göz kamaşmasını engellemek isteyebilirsiniz.

Ayrıca mutfağınızdaki pencere, ulaşılması kolay olmayan lavabonun üzerinde de olabilir. Bu da, çok fazla güçlük çekmeden açabileceğiniz uygun bir perdeye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu sebeplerden dolayı zebra perde mutfak için en ideal perdedir. Aynı zamanda, mutfak kullanımının esnekliğini sağlar. Pişirme sırasında üzerlerine yağ sıçrasa bile, temizlemesi oldukça kolaydır. Zebra perdeniz, daha fazla ışık istediğinizde açmayı veya biraz mahremiyet istiyorsanız kısmen kapalı tutmayı kolaylaştırır. Mutfakta sıkça rastlanan perde sorunlarından biri de perdenin uçuşmasıdır. Mutfak stor perde sayesinde bu sorun ortadan kalkar. Böylece perdenin uçuşmasından dolayı ortaya çıkabilecek olan güvenlik sorunları da ortadan kalkmış olur. Mutfağınıza pratiklik ve kullanışlılığın yanı sıra bir tarz, bir estetik, farklı bir hava katmak istiyorsanız değişik renk ve desen seçenekleri ile zebra perde, havadar ve güzel görünebildikleri için popüler bir seçimdir.  Mutfak zebra perde ile rüya gibi bir mutfak yaratabilirsiniz.