Magnet Nikah Şekeri

No products found which match your selection.

Her yeni uyanış önemlidir. O gün yapılacaklar daha sabahın ilk saatlerinden belli olur. Fakat bazı günler, diğer günlerin aksine daha heyecanla uyanırız. Bu günler genellikle uzun zamandır beklediğimiz o büyülü günlerdir. Düğün günleri de bahsettiğimiz o büyülü günlerden biri olmaktadır. Hazırlıkları aylar öncesinden başlayan tatlı telâşeler, bu önemli gün içindir. Gelin ve damada ve tabii ki onların ailelerine önem ve değer veren herkes, bu törene katılacaktır. Kimi tanıdıklar uzaklardan gelirler, kimileri ise zaten hep yanımızdadırlar. Bu önemli günde hepsini bir araya toplayan önemli payda ise tören sahiplerine verilen değerdir. Geçmişten günümüze gelen çeşitli adetler vardır. Düğün merasiminde de bu adetler yerine getirilmektedir. Örneğin pasta kesmek, davetlilere ikramda bulunmak bunlardan sayılabilir. Bizlerin bir geleneği de, evlenen çiftleri sayıp düğüne gelenlere nikâh şekeri dağıtmaktır.

Magnet Nikah Şekeri Modelleri Ve Fiyatları

Nikâh şekeri, geçmişten günümüze gelen kültürümüzün parçalarından biridir. Düğün merasiminde, düğünü düzenleyen aileler tarafından hazırlanmış bu hoş armağanlar, düğüne katılan eş, dost, akraba ve ahbaplara ikram edilmektedir. Son zamanlarda çeşitli şekillerde olabilen nikâh şekerleri, tercihlere göre hazırlanmaktadır. Örneğin son zamanlarda en çok tercih edilenlerden birisi de magnet nikâh şekeri dediğimiz buz dolaplarına asılan mıknatıslı süslemelerdir. Tercihe göre hazırlanan magnet nikâh şekeri, kimi zaman ismi gibi şekerlemelerden oluşurken, kimi zaman ise minik resim çerçevesi, biblo, kokulu taş, kokulu sabun, ya da parfüm gibi değişik objelerde olabilmektedir. Tüller ile hazırlanan nikâh şekerleri, ince tellere verilen sevimli şekiller ile de zenginleştirilebilmektedir. Sim, pul gibi süslemelerde, hazırlanan nikâh şekerlerine eklenerek hoş bir görüntü elde edilmektedir. Düğün ya da nikâh törenleri için hazırlanan nikâh şekerleri, genellikle günün anlam ve önemine göre süslenmektedir. Damat ve gelin figürleri bunları örnek verilebilir. Nikâh şekerlerinin üzerine birde yazı yazılabilmektedir. Örneğin evlenen çiftin isimleri ve nikâhın gerçekleştiği tarih ya da günün anlamını belirten özlü bir söz olabilir.

Magnet nikâh şekeri, her bütçeye uygun yapıda hazırlanabilmektedir. İkramın yapımında kullanılan malzemeler, şekerleme konulacaksa onların fiyatları ile değişik rakamlar verilebilmektedir.