Lohusa Takımları

Bir kadının hayattaki en mutlu günü, bebeğini kucağına aldığı ilk gündür. Annelik hormonları, kimsenin hissedemeyeceği, mükemmel bir şekilde salgılanmakta ve anne o minik canlıya herkesin baktığından farklı bir sevgi ile bakmaktadır. O ana kadar yaşanılan tüm sıkıntılar, o minik ve güzel bebeğin kucağa alınmasıyla son bulur. O andan itibaren yaşanacak sorunlar da elbette vardır. Fakat bunlarda askıya alınmış detaylardır. Annelerin korumak zorunda oldukları ve kendilerinden bile daha çok önem verdikleri bu canlı, artık hayatlarının merkezindedir. Hamilelik sürecinde annenin ihtiyacı olan kıyafetler, seçtiği ayakkabılar tükettiği besinler, ya da yaptığı bakımlar nasıl farklılık gösterir ise, hamilelik atlatılıp bebek kucağa alındıktan sonraki bir ayı aşkın süre olan lohusalık zamanı da farklı ihtiyaçları berberinde getirmektedir.

Lohusa Takımları Modelleri Ve Fiyatları

Lohusalık süresince annenin ihtiyacı olan birçok lohusa takımları vardır. Bahsettiğimiz takımlar gecelikler, pijamalar, korse, emzirme önlüğü, emzirme sutyeni ya da atleti, rahat çamaşırlar, terlikler ve bunlara benzer arttırılabilir malzemeler olabilmektedir. Lohusalık dönemi, doğumdan sonraki en sancılı süreçtir. Annenin hareketleri kısıtlanır, ağrıları ve sancımaları olabilir. Böyle bir dönemde anne için en kullanışlı kıyafetler elbette rahat ve bol kıyafetler olacaktır.  Doğum gerçekleştikten itibaren başlayan lohusalık sürecindeki lohusa takımları önemli görevler alırlar. Örneğin hastane odasında kullanılmak üzere birer çift gecelik ve pijama bulundurulmalıdır. Tek kullanımlık ya da normal çamaşırlar da en çok kullanılan ürünlerdir. Korse ise, hamilelik süresince alınan fazla kiloların doğumdan sonra ete dönüşerek sarkmaması için tercih edilmekte bir nevi toplayıcı bir nitelik taşımaktadır. Emzirme önlükleri, hastaneye ya da evlere gelen ziyaretçilerin yanında bebeğin emzirilme işlevinin yapılması için kullanılır. Hareket yeteneği kısıtlı olan anne, mümkün olduğunca uzanmalı ve kesinlikle iş yapmamalıdır. Bebeğin emzirilmesi ise günde birkaç sefer olduğundan dolayı en sağlıklısı annenin yatağında emzirilmesidir. Bu yüzden gelenlerin yanında da kullanabilecekleri emzirme önlükleri önemlidir. Emzirme atletleri ise, anneler ve anne adayları için üretilmiş kolay emzirme yapılabilen bir iç çamaşırdır.

Lohusa takımları, annelerin rahat hareket etmesi ve sağlıklı bir lohusalık dönemi geçirmesi için gerekli malzemeler içermektedir. Bu hassas dönemde annelerin rahatlığının yanında şıklıkları içinde farklı lohusa takımları vardır.