Kutu Nikah Şekeri

Nikah öncesinde yapılan hazırlıklarda yer alan işlemler arasında nikah şekeri seçimi de bulunuyor. Davetlilere dağıtılmak için alınacak olan kutu nikah şekeri seçenekleri özel olarak hazırlanan kutular içerisine yerleştirilir. Farklı şekillerde ve renklerde hazırlanan kutular içine konulan şekerler üzerinden düğün sahiplerinin isim ve nikah tarihleri yer alacak şekilde baskı yapılarak eklenir. Bu sayede nikahtan hatıra kalması için konuklara dağıtılacak olan şekerlerin hangi çiftin nikahından alındığı anlaşılmış olunur. Kutu üzerine konulan şekiller veya görseller değiştirilerek bu şekilde birbirinden farklı olan modeller hazırlanabilir. Kutularındaki görünümleri açısından da kare şeklinde seçim yapmak istemeyenler için farklı şekillerde hazırlanmış olan modeller üzerinden üretim yapılabilir.

Kutu Nikah Şekeri Modelleri

Kutu nikah şekeri almayı tercih edenler özel olarak istediklerine uygun olan seçenekler üzerinden seçim yapabilirler. Kutu üzerine uygulanan tül ve çiçek süslemeleri ile daha şık sonuçlar elde edilir. Yuvarlak, kalpli, kare gibi şekillerde hazırlanan kapaklı kutular içerisine beyaz şekerler konularak kapatılır. Kutu üzerinde bulunan tül detayına çiftin isimleri ve nikah tarihleri ayrı bir kağıt üzerine basılarak eklenir. Bu sayede bu özel günden hatıra kalan şekerlerin daha sonra kimin nikahından alındığı anlaşılabilir. Şık kutular daha sonra takı koymak içinde oldukça ideal olduğundan rahatlıkla kullanılabilir. Farklı renklerde üretimi yapılan kutular ile birbirinden şık nikah şekerleri hazırlanarak daha uygun fiyatlar ile satışa sunulur.

Toplu satışlar yapıldığından bu şekilde yeterli olacak sayıda alım yapılması için ilk olarak modelin beğenilmesi gerekir. Modelin şekline karar verildikten sonra detaylar hakkında görüşme yapılarak son kararlar verilir. Kutu nikah şekeri özellikle daha uygun fiyatlar ile nikahta dağıtılması için şeker arayanların tercih ettiği seçenekler olsa da şık ve zarif seçimler yapmak isteyenler için hem kullanışlı hem de gösterişli seçenekleri ile üretimi yapılır. Kutular uzun süre kullanım için uygun olduğundan bu şekilde farklı alanlarda şık saklama kutuları olarak değerlendirilebilirler. Takı kutularını andırmaları da özellikle bayanları dikkatini çekerek daha kullanışlı olmaları için kalpli veya yuvarlak olarak tasarlanmış şekillerde kaliteli üretimi yapılır.