Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Kimse kabul etmekten hoşlanmaz ama çocuklar büyür. Onların, genç olmanın kafa karıştırıcı dünyasına adım atmak üzere olduğunu kabul etmek zor olabilir. Ancak ebeveynlerin görevi,  bunu onlar için mümkün olduğunca kolaylaştırmaktır. Kendilerini odalarına kapatan ve ailesiyle zar zor konuşan gençler bazen bizi endişelendirebilir.  Ancak anne ve babalar, kendi gençlik yıllarına dönüp baktığında, o yıllarda kendilerinin de aynı şeyi yaptığını hatırlamaktadır.

Çocuklarınızın gençlik yıllarını odalarında geçirmemeye teşvik etmek zor olabilir. Sonuçta odasında somurtmak, bazı gençlerin en sevdiği eğlencedir. Bununla birlikte, odalarını mümkün olduğunca rahat ve kendilerine özgü hale getirmek, çocukluktan yetişkinliğe zorlu geçişe yardımcı olabilir.  Ve hatta çocuğunuzu her zaman ortadan kaybolmak yerine arkadaşlarını eve davet etmeye teşvik edebilir. Odada yapacağınız birçok değişiklik, bir çocuğun gençlik döneminde kendisini bir yetişkin gibi hissetmeye başlamasına yardımcı olabilir.

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bir genç odası belki de, evdeki tasarımı en zor odalardan biri olabilir. Çünkü odanın, diğer odalarla ve ev ile uyumlu olması sağlanmaya çalışılırken, oda dekorasyonunun gencin kişisel tarzlarını ve ilgi alanlarını öne çıkarması ve beslemesi beklenir.

Ayrıca,  gencin evde kaldığı değerli yıllar boyunca onunla birlikte büyüyecek kadar çok yönlü bir oda olması gerekir. Oda dekorasyonunda belki de en zor kısım, ebeveyn ile genç arasındaki herhangi bir dekorasyon anlaşmazlığı yüzünden bir kriz çıkmadan bu olayı çözmektir.  Bir genç odası, kesinlikle gençlik duygusunu uyandıran bir oda olmalıdır. Ve elbette mahremiyetlerini koruyan bir oda olması önemli bir faktördür.

Tasarımcıların genç odası fikirlerinden ilham alın.  Bu fikirleri odanın dekorasyonu için rehber olarak kullanabilirsiniz. Odanın dekorasyonunda, olası tartışmaları önlemek amacıyla, mutlaka çocuğunuzun fikirlerine fazlasıyla yer verin. Bir insanla birlikte büyüyebilen bir alanın, dekore edilmesi zor olduğu kadar aslında mükemmel derecede eğlencelidir.  Gösterişli ve yetişkin olduğu kadar eğlenceli, havalı, gencin ilgi alanlarına uygun ve kullanışlı bir dekora sahip olmak için bir genç odasında bulunması gereken materyaller büyük bir titizlikle gözden geçirilmelidir.  Gencin kişiliğini yansıtan bir dekorasyon daima işe yarar.

Genç Odası Dekorasyonunda Gençlik Duygusunu Uyandırın

Bir genç odasına karakter, taze bir görünüm ve modern bir tema kazandırmak için benzer renk düzenine sahip öğeler büyük bir ustalıkla birleştirilmelidir. Bir odanın dekorasyonunun en önemli parçaları mobilya, duvar renk paleti, eğlenceli baskılar, nevresim, yastık, aksesuarlar, halı, kilim ve elbette perdedir.  Bir perde, odayı aydınlık ve ferah tutarken aynı zamanda optimum mahremiyeti sağlaması da gerekmektedir.  Genç odası zebra perde bunun için biçilmiş kaftandır. Odanın diğer öğeleriyle barışık bir zebra perde, harika görünür ve geleneksel perdelere nazaran çok daha büyük bir pozitif his uyandırır.

Pencerelerinize sıcaklık ve stil katmak istiyorsanız, zebra perde cevabınız olabilir. Herhangi bir odaya olduğu gibi bir genç odasına da klas bir dokunuş katan pratik stor perde, ihtiyaç duyduğunuz ışık miktarına ve mahremiyete bağlı olarak çeşitli düzeylerde ayarlanabilir. Bir perdeden beklenen tüm özelliklere sahip bu perde modelinin genç odası için tasarlanmış çok şık, modern, harika desenlere sahip çeşitleri mevcuttur. Her iki cinsiyete de hitap edebilen bu perde, hem fiyat açısından uygun hem de kullanımı, montajı ve temizliği kolaydır.

Araba motiflerinden tutun takım amblemlerine kadar, gençlerin ilgisini çekebilecek desen baskılı modelleri büyük talep görmektedir. Genç odası tasarımında temiz, sofistike bir estetiği korurken cesur ve parlak olabilirsiniz. Tüm gençler parlak renkleri ve desenleri sevmez. Gencin tercihi nötr renk paletleriyse ve daha geleneksel bir tarzı olsa bile genç odası stor perde her tarza hitap etmektedir.