Bez Pastalar

No products found which match your selection.

Kültürümüzde geçmişten günümüze dek uzanan birçok tebrik vardır. Evlenmiş olan gençlerin ailelerine gelin görmeye, askere uğurlanan delikanlılar için asker uğurlamaya ya da uzak bir yere gidenler için Allah kavuştursun gibi tebrik ve uğurlamalara gidilmektedir. Bunlardan en çok yapılanı ise, bebek görme için yapılan tebriktir. Yeni doğum yapmış anne, günlük bir loğusalık döneminde olmaktadır. Bu gün içerisinde; konu, komşu, eş, dost, hısım, akraba ve ahbaplar bebek görmeye, annenin evine gitmektedirler.  Her tebrik gibi bu hoş tebrikte de, misafirliğe gidecek olan kimseler, elleri boş gitmezler. Mutlaka çocuğa, annesine ya da evlerine küçükte olsa birer hediye almaktadırlar. Bu hediyeler genellikle bebekler için kıyafetler, oyuncaklar, anneler için kıyafetler ya da kullanabilecekleri eşyalar, evler için ise süs eşyaları ya da değerli eşyalar olabilmektedir.

Bez Pasta Çeşitleri

Bebek görme ya da son zamanların trendi haline gelen baby showerler için hazırlanan ve hoş bir görünüm alan bir diğer hediye ise bez pasta dediğimiz kullanışlı bir üründür. Bebek bezlerinden yapılmış ve tıpkı bir yaş pasta gibi süslerle süslenmiş hale getirilen bez pasta, son zamanlarda en çok verilen hediyelerden biri olmaktadır. Bez pastalar, kız bebekler ve erkek bebekler için farklı olarak süslenmektedir. Kız bebeklerde daha çok pembe kırmızı sarı gibi açık renkler ve kibar tonlar kullanılırken, erkek bebekler için ise mavi, türkuaz, mor gibi renkler tercih edilmektedir. Kız bebeklerde daha çok ilgi çeken bez pasta ürünleri, elbette kız çocukların vazgeçilmezi olan barbie bebekler, prensesler ve çiçeklerdir. Erkek bebeklerde daha çok tercih edilen konsept ise, uçaklar, bulutlar, arabalar ve sevimli hayvanlar olmaktadır.

Bez pastalarda, normal bildiğimiz pastalar gibi farklı çeşitlerde olabilmektedir. Bebeğin cinsiyetine göre farklı renk ve desenlerde tüllere sarılarak sunulmaktadır. Puantiyeli, aplikeli, çubuklu, fiyonklu, figürlü ya da katlı bez pastalar tasarlanabilmektedir. Bez pastaların fiyat aralıkları ise geniştir. Kullanılan ürünlerin niteliklerine göre, her cebe uygun fiyatlar verilebilmektedir. Süre gelen hediye seçimlerinden sıkılanlar ve farklılık yaratmak isteyenler için hoş, cezp edici ve sevimli bir hediye olabilirler.