Kına Malzemeleri Listesi Ve Fiyatları Hakkında

Kına Malzemeleri Listesi Ve Fiyatları Hakkında

Geleneklerimizin en güzel örneklerinden birisi de evlenecek olan genç kıza ve delikanlıya düzenlenen kına gecesidir. Kına Gecesi yöresel farklılıklar gösterebilmektedir. İç Anadolu yöresinde kına gecesi kıza ayrı bir tarafta, erkeğe ayrı tarafta düzenlenir. Kına yakılacağı zaman erkek tarafı, yakın olanlar herkes değil, kız tarafının yanına gelir ve kıza kına yakılır. Sonra kız tarafı ile birlikte oğlan tarafına gidilir burada da oğlan tarafına gidilir ve en son herkes kızı evine götürürler. Doğu yöresinde meydanda karışık olarak kına gecesi düzenleme yapılır. Ülkenin batı tarafında ise sadece kız tarafına kına gecesi düzenlenir, erkekler de kendi aralarında eğlence yaparlar.

Kına gecelerinde gelinin ağlamasıyla birlikte kına yakma töreni başlar. Bu sırada misafirlere evlerine hatıra olarak götürmeleri amacıyla küçük tülden torba şekli verilmiş içinde badem şekeri veya kına bulunan eşyası dağıtılır. Geline kına yakılmasıyla birlikte, kına tepsisi içindeki kına misafirler arasında dolaştırılır ve isteyen kişiler kına yakar. Bazı yörelerde bu kısımda bile değişiklikler olabilir. Kimi ailelerin geleneklerinde gelin ve damadın sadece ellerine kına yakılırken kimisinde ise ayaklara da kına yakılmaktadır. Bazı kesimlerde de gelin ve damada ayrı ayrı kına yakılır. Her kına gecesinde ortak olarak gelen misafirlere bazı ürünler dağıtılır. Her gelin yalnızca kendi kınasında görmek isteyeceği malzemeleri arar. İzmir’in Torbalı Kına Malzemeleri özel tasarımlar olup, her türlü konsepte uygun malzemeler bulunmaktadır. Yani tam farklılık arayan genç kızlarımıza yöneliktir.

Büyük şehirde yaşıyor olmanın bazı avantajları da vardır. Bu avantajların önde geleni kına malzemelerinin, gerek kınanın gerekse dağıtılan hatıranın çeşitlerinin bolluğudur. Bundan dolayı İstanbul Kına malzemeleri her bütçeye uygun olarak bulunmaktadır. Kına Gecesi Malzeme Fiyatları o yüzden her kesime hitap eder.

Benzer Konular :

Türkiye’nin Tercih Edilen Sünnet Şekeri Firması

Türkiye’nin Tercih Edilen Sünnet Şekeri Firması

İzmir’in köklü firmalarından biri olarak sünnet şekeri imalatı da yapıyoruz....

En Uygun Sünnet Şekeri Fiyatları Burada!

En Uygun Sünnet Şekeri Fiyatları Burada!

Annelerin belki de en unutulmaz anlarından biri oğlunun sünnetidir. Mürüvvetinden...