Karşıyaka Bebek Şekerleri Ve Nikah Şekeri

Karşıyaka Bebek Şekerleri Ve Nikah Şekeri

Karşıyaka İzmir ilimiz bir ilçesidir. İzmir körfezinin kuzey kıyısın da yer alır. Yamanlar ve Sancaklar adlı bağlı iki mahallesi bulunmaktadır. Karşıyaka ilçemiz 1865 yılın da yerleşime açılmıştır. 1874 den sonra daha da çok gelişmeye başlamıştır. Yerleşim alanı İzmir şehir merkezinin karşısında bulunması sebebiyle Karşıyaka adını almıştır. İlçe de Karşıyaka spor adındaki bir spor kulübü de faaliyetini göstermektedir. Bu kulüp; tenis, futbol, basketbol, yelken, voleybol, karate, judo, masa tenisi, kürek, golf, atlı spor, ragbi ve hokey alanlarında faaliyet gösteren bir kulüptür.

Karşıyaka Sünnet Şekeri

Sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte bazı özel günler de gelmiş oluyor. Bu kimileri için tatil, gezmek ise de kimileri için de tatlı telaşların başladığı günlerdir. Bu tatlı telaşlar dan biri de sünnet töreni anlamına geliyor.  Bu güzel ve tatlı telaşlar günler öncesinden başlıyor. Belki de aylar öncesinden. Her bir konu özenilerek hazırlanıyor. Bildiğim gibi bu sünnet töreni yıllar öncesinden yapılmaya başladığı için bir gelenek haline gelmiştir. Kimileri bu töreni yaparken geleneklerine uymadan yapıyor. Kimileri ise geleneklerine uyarak yapıyor. Geleneklere uyularak yapılan bir sünnet düğünün de gelen konuklar da düşünülür. Gelen konuklar için ikramlıklar hazırlanır bir de onlara bu güzel günden hediye bırakılmak istenir. Bu özel günün onlara bir anı olarak hatırlatmak için birer hediye verilmek istenir. Bu hediye ilk aklıma geldiği gibi sünnet şekeri oluyor. Bu sünnet şekeri gelen konuklara o gün içersin de dilendiği zaman veriliyor.

Karşıyaka Bebek Şekeri

Çiftlerin hayatın da bir dönüm noktası olan ve her insanın yaşayabileceği önemli ve güzel günlerden biridir. O gün dünyaya gelen bebeğin günüdür. Mutlu olan aile yaşamlarını daha da mutlu bir hale getirirler, bunun sebebi ise dünyaya gelen o muhteşem bebeğin sevincidir. Yakın çevre den eş dost akrabaların gelmesiyle de artar bu sevinç. Peki, bu gelen misafirlerimize karşılık ne yapabiliriz. İkramlıklar sunabiliriz. Bir de bu günü hatırlatmak için onlara ufak hediyeler verebiliriz. Bu hediyelerin ilk sırasın da aklımıza geldiği gibi de bebek şekerleri yer alır. Bu bebek şekerleri gelen misafirler için büyük bir anı olarak kalacaktır.

Karşıyaka Nikah Şekeri

İki insanın tanışmasıyla başlar her şey. Onların tanışmasıyla birlikte anlamlı ve önemli günlerin de gelmesi bir olur artık. Zaman geçtikçe aralarındaki ilişki daha da bir ciddi bir hal alır. Bir bakmışlar ki nikâh tarihlerini almışlar. Bu nikâh tarihinin alımıyla birlikte artık tatlı ama aynı zaman da güzel olan heyecanlar da başlar. O düğünün her çift gibi güzel olmasını isterler ellerinden geldiğinin daha fazlasını kullanarak bir organizasyon hazırlarlar. Bir de gelen konuklar vardır bu konuklar için o günü hatırlatan bir anı sunmak isterler. O günü hatırlatan bir anı denilince ilk akla gelen nikâh şekerleri oluyor. Bu nikah şekerleri o gün içersin de istenilen bir zaman dilimin de veriliyor.

Karşıyaka Mevlit Şekeri

Bazı özel günler vardır. Anılması hatırlanması ve kutlanması için. Bu özel günlerden biri mevlit günüdür. Bu gün insanlar için önemlidir. Mevlit günü için günler öncesin den başlar hazırlıklar gelen konuklar düşünülerek. İkramlıklar hazırlanır. O gün gelen konuklara ikram edilir. Bir de gelen konukların o günü hatırlaması için bir hediye verilmek istenir. Bu hediye ilk akla geldiği gibi mevlit şekeridir. Mevlit günü istenilen bir zaman da gelen misafirlere o günü hatırlatması için verilir.

Benzer Konular:

Nişan Şekeri Almak İçin En İyi Yer

Nişan Şekeri Almak İçin En İyi Yer

Nişan şekeri aslında bir çok kişi tarafından nikah şekeri olarak...

Muhteşem Bebek Şekerleri Sadece Hüsna Hüner'de

Muhteşem Bebek Şekerleri Sadece Hüsna Hüner’de

Anneler her zaman için onları yetiştiren annelerinden neler öğrendiyse çocukları...

Kavanoz Şeklinde Bebek Şekerleri Bu Senenin Trendi

Kavanoz Şeklinde Bebek Şekerleri Bu Senenin Trendi

Yeni doğan bebekler için düzenlenen kutlamalarda gelen konuklara hatıra kalması...