İzmir de Arabalı ve Anahtarlık Nikah Şekeri En İyisi Burada

İzmir de Arabalı ve Anahtarlık Nikah Şekeri En İyisi Burada

Geleneklerimiz ve göreneklerimizi yerine getiren bir toplum olarak nikah şekerlerine de önem veririz. Tabi bu geleneğimiz yılların geçmesiyle birlikte farklılıklar gösterdi, biraz değişimlere uğradı. Eski zamanlardan gelen bu adetimize göre, nikah sonrasında bu tatlı mutluluğu paylaşmak için gelen misafirlere içerisinde badem bulunan nikah şekeri dağıtılır. Zamanla badem şekeri yerine lavanta bitkisi tercih edilir hale geldi. Son yıllarda yeni evlenecek olan gençlerimiz farlılık arayışına girmiş ve ortaya farklı çözümler çıkmaya başladı. Ülkemizin ilk Batılılaşan , çağdaş yaşama geçen şehirlerden olan İzmir Nikah Şekeri çeşitleri bakımından diğer illerden ilgi görür.

Nikah şekerleri adetlerimizin bir parçası olmasının yanı sıra, çiftleri ve o gün yaşanan heyecanı, paylaşılan sevgiyi temsil etmesi açısından da ayrı bir öneme sahiptir. Bu yüzden çiftlerimiz anlam taşıyan çeşitleri tercih edebilmektedir. Buna en iyi örnek olarak da Anahtarlı Nikah Şekeri örneğini verebiliriz. Yaptıkları nikahla, mutluluğun kapısını açan çiftlerimiz bu durumu temsilen anahtarlı nikah şekerini tercih edebilir. Bu sayede hem farklılık yaratmış olup, adetimizi modern olacak şekilde yerine getirmiş olurlar. Bu şekerler asılabilir şekilde kullanılması ve bu sayede de ona sarılı olan lavanta bitkisinin o hoş kokusunu da etrafa yayar.

Bu örneğin dışında, bu senenin modası olarak küçük arabalar birçok kişi tarafından çokça ilgi görür. Erkeklerin araba ilgisini herkes bilir, buna ilaveten küçük olunca genç kızlarımız tarafından da sevilmektedir. Özellikle bayanlar ev süsü olarak tercih etmektedir. Durum böyle olunca, bu küçük şirin arabanın sevgisi nikah şekeri gibi önemli bir ürüne de yansıyor. Çoğunluk tarafından küçük arabalar sevildiği için bu senenin en çok tercih edilen nikah şekeri Arabalı Nikah Şekeri kullanılıyor. Böylelikle herkesin mutluluğu sağlanmış oluyor.

Benzer Konular:

Kına Gecesinde Olması Gereken Kına Malzemeleri Listesi

Kına Gecesinde Olması Gereken Kına Malzemeleri Listesi

Her genç kız düğünün sorunsuz ve eksiksiz olmasını canı gönülden...

İzmir Kına Malzemeleri Satış Mağazası

İzmir Kına Malzemeleri Satış Mağazası

Kına gecesi her genç kızın hayalinde yer almaktadır. Eskiden beri...

İzmir Bornova Bebek Şekeri Ve Nikah Şekeri

İzmir Bornova Bebek Şekeri Ve Nikah Şekeri

Bornova İzmir’in en büyük ilçelerin den biridir. 1957 yılın da...