Bebek Şekeri Alımında Cinsiyete Göre Seçim

Bebek Şekeri Alımında Cinsiyete Göre Seçim

Bebek şekeri seçimlerin de gerçekten her aile titiz olmalı ve bebeğin cinsiyeti ve yapılacak faaliyete göre modelleri özenle seçmelidir. Çünkü, bazı aileler kız çocuğuna kalkıp mavi tonlarda bebek şekeri seçimi yapıyorlar ve bu bir nevi renk seçiminde büyük bir hatadır. Kızların temsili pembe renklerdir ve tercihlerimiz de bu yönde olmalı. Erkekler için ise beyaz tonlar ile mavi tonlar en idealdir. 
Ayrıca bebek şekerleri alımlarına göre de gruplandırılmaktadır. Mesela bebek mevlüt şekeri,bebek doğum şekeri,1 yaş şekerler vesaire diye uzar gider. Bu gruplandırmalara göre de seçimlerimizi pür dikkat etmeliyiz. Mesela sırasıyla ele alırsak ilk dağıtım yeni doğumlarda olur. Burada genellikle leylekli bebek şekerleri veya anne kucağında duran bebek motifleri daha çok satılmaktadır. Çocuğun doğumunu temsil eden figürler yani bu özel günde dağıtılacak şekerlemelerdir,siz sadece burada rengini belirleyip kız ise pembe erkek ise mavi tonları tercih etmelisiniz. Bu aşamadan sonra ise takriben bebeğimizin 40’ı geçtikten sonra bebek mevlüdü yapıyoruz ve bu özel günde ise bebek mevlüdü şekeri dediğimiz çeşitleri dağıtımını yapıyoruz. Bebek mevlüt şekerlerin de rengin pek önemi kalmıyor ağırlık olarak, dini motiflere yer verilmektedir. Mesela özellikle 2016 yılında mevlit şekerlerin de en çok satışı Kuranı Kerim figürleri oldu, bunun akabinde ise Allah-Muhammed lafızları çok satıldı. Mevlit faslımız da bittiğine göre artık önümüz de sadece iki kutlama kalıyor,bunlar da diş buğdayı ve 1 yaş kutlaması. Diş buğdayı şekeri dediğimiz aslında bebeğimizin ilk dişi için yapılan kutlamaya denir. Bu kutlamada çok farklı çeşitlere göz atmanıza gerek yok, ağırlık olarak diş motifleri bu tür faaliyetler de en ok giden modellerdir. Aynı şekilde 1 yaş kutlamalarında ise 1 yaş bebek şekeri dediğimiz motifler ağırlık olarak satılmaktadır.
Neden Bu Kadar Seçici Olmamız Gerekmeliyiz ?
Çünkü,bizim toplumumuz da en çok öngörülen fikir, her şeyin en iyisi olmalıdır ve özellikle bayanlar bu konu da çok titizdir. O yüzden bebek şekerleri seçimin de ne kadar titiz davranırsanız misafirlerinizi bir o kadar memnun edebilirsiniz. Bu özel günler de onlara unutulmayacak hatıralar vermeli ve o günü muhakkak güzel geçirmek siz anne-babaların en doğal hakkıdır. Biz de firmamız olarak bu güzel günleri en iyi şekilde değerlendirmeniz için, en iyi şekilde sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Benzer Konular:

Ucuz Sünnet Şekeri Arıyorsanız Adresiniz Hüsna Hüner

Ucuz Sünnet Şekeri Arıyorsanız Adresiniz Hüsna Hüner

Sünnet törenlerinin toplumumuzda yeri çok ayrıdır. Evladımızın erkekliğe ilk adım...

Buca Nikah Şekeri Ve Bebek Şekerleri Uygun Fiyatlar

Buca Nikah Şekeri Ve Bebek Şekerleri Uygun Fiyatlar

Buca Sünnet Şekeri Zamanın hızla akmasıyla birlikte bazı özel günlerin...

Kokulu Taş Modası Aldı Başını Gidiyor

Kokulu Taş Modası Aldı Başını Gidiyor

Eskiden nikah şekeri deyince hemen akla gelen modeller belliydi, lavanta...