Anahtarlık ve Biblolu Bebek Şekeri İzmir’den Her Yere

Anahtarlık ve Biblolu Bebek Şekeri İzmir'den Her Yere

İnsanın hayatındaki en önemli ve en özel anlarından bir tanesi şüphesiz çocuğunun dünyaya geldiği andır. Eski zamanlarda bebek doğumları genellikle ebe kontrolünde ev şartlarında yapılmaktaydı. Günümüzde ise tüm doğumlar, hamilelik sürecinden itibaren devlet tarafından takip edilerek hastanelerde yapılmasına büyük bir titizlik gösteriliyor. Doğum gerçekleştikten sonra bazen de önce aileler bebekleri için bazı özel tasarımlardan oluşan objeler yaptırılıyorlar. Bunlardan en çok tercih edilenleri ise bebek şekeridir.

Bu tarz objeleri yaptırmak isteyen bireyler sosyal medya üzerinden kişilerle irtibata geçip, adrese teslim şeklinde istedikleri model ve yapıda bebek şekerlerine sahip oluyorlar. Anahtarlı bebek şekerleri en çok tercih edilen tür olarak kolaylıkla söyleyebiliriz. Bebek sahibinin yakın akrabaları için, her gün anımsayacakları güzel bir anahtarlığa kavuşmuş oluyorlar. Bu hoş hatıra bu yüzden büyük talep görüyor. Bebek şekerleri sabun kalıplarına değişik kalıplar oluşturularak da bireylerin beğenisine sunuluyor. Şu anda bununla ilgili piyasada birçok farklı şekilde kalıp var. Bu kalıpların içerisine özel kokulu veya kokusuz sabunlar eritilip dökülüyor. Belli bir süre katılaşması bekleniyor. Daha sonra da mikrodalga fırında ısıtılıp şeklinin korunması sağlanıyor. İsteğe göre daha sonra üzerine isim ve ya belli kelimeler yazılabiliyor. En son süsleme işlemi yapılıp bu şekilde en son hoş görünümlerini kazanmış oluyorlar.

Biblolu bebek şekerleri ise evlerde süs eşyası olarak kullanılabiliyor. Bu güzel hatırayı bireyler yakınlarının ve dostlarının vitrinlerde veya konsol tarzı mobilyalarda saklamasını istediklerinde biblolu bebek şekerlerini tercih ediyorlar. Özetle bu şekerlerin en büyük avantajı uzun yıllar muhafaza edilebilmesi, dekoratif olarak kullanılabilmesidir. Ayrıca bazı aileler kalıp ve gereken malzemeleri alarak ve internetten kısa bir video eğitimi alarak çok kolay bir şekilde kendi bebek şekerleri yapabilir.

Benzer Konular:

İzmir de Arabalı ve Anahtarlık Nikah Şekeri En İyisi Burada

İzmir de Arabalı ve Anahtarlık Nikah Şekeri En İyisi Burada

Geleneklerimiz ve göreneklerimizi yerine getiren bir toplum olarak nikah şekerlerine...

Muhteşem Bebek Şekerleri Sadece Hüsna Hüner'de

Muhteşem Bebek Şekerleri Sadece Hüsna Hüner’de

Anneler her zaman için onları yetiştiren annelerinden neler öğrendiyse çocukları...

Sevdiklerinize Hediye Nikah şekeri

Sevdiklerinize Hediye Nikah şekeri

Sevimli Tasarımlar sevdiklerinize özel olduklarını hissettireceğiniz, sevdiğiniz kişilere ve kendinize...

Comments (1)

Evde yapabileceğim bu işe ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

Cevapla